zepsuty smartfon - skąd wziąć pieniądze na naprawę

Większość Polaków ma w kieszeni lub torebce smartfon, a wielu nie rozstaje się z takim urządzeniem przez większość dnia. Niestety, smartfony to często delikatne urządzenia, które łatwo ulegają uszkodzeniom. Problem pojawia się, gdy skończyła się już gwarancja producenta. Jak wtedy sfinansować naprawę smartfonu?

Raport Centrum Badania Opinii Publicznej informuje, że 96% Polaków używa telefonu komórkowego, a w tej grupie aż 78% korzysta ze smartfonu. Z roku na rok spada liczba klasycznych telefonów komórkowych w użyciu. Warto dodać, że jeszcze w 2017 roku w Polsce było tylko 49% użytkowników smartfonów. Kto korzysta najczęściej z takich urządzeń?

Im młodsi Polacy, tym większe prawdopodobieństwo, że w ich kieszeni znajdują się właśnie smartfony. Praktycznie w ogóle nie używają innych telefonów komórkowych uczniowie i studenci, ze smartfonów korzysta również 94% pracowników administracyjno-biurowych i 93% kadry zarządzającej.

Oprócz tego, że smartfon jest często wykorzystywany do rozmów i wysyłania wiadomości SMS, 72% jego właścicieli używa urządzenia także do robienia zdjęć i filmowania, a 63% przegląda przy jego pomocy strony internetowe. Niestety, czasami smartfon ulega awarii. Naprawa może się okazać kosztowna.

Najczęstsze usterki w smartfonach

Smartfon to bardzo funkcjonalne urządzenie, które do tego dostarcza rozrywkę. Niestety, smartfon może być również źródłem frustracji i kłopotów, gdy ulegnie uszkodzeniu. W tak skomplikowanym, a jednocześnie delikatnym urządzeniu może zepsuć się tak naprawdę wszystko.

Z badania przeprowadzonego przez Biostat wynika, że 80,5% właścicieli rozbiło przynajmniej raz wyświetlacz w swoim smartfonie. Uszkodzenie powstaje zwykle w wyniku upuszczenia telefonu, ale sprawcami bywają także dzieci, które bawią się smartfonami swoich rodziców czy nieuwaga na wakacjach (np. telefon wypadający z kieszeni).

Inna częsta usterka dotyczy baterii smartfonu. Borykało się z nią 58,6% właścicieli telefonów. Niewiele mniej uszkodzeń dotyczy gniazda ładowania (45,8%). Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfonu. Nic dziwnego zatem, że 30,7% napraw uszkodzonego telefonu jest wykonywanych w ciągu miesiąca, a 8,3% nawet w kilka dni.

Naprawa gwarancyjna i pogwarancyjna

Jeśli uszkodzony telefon jest na gwarancji lub został niedawno kupiony i można również skorzystać z rękojmi sprzedawcy, jest szansa, że nie poniesiemy żadnych kosztów naprawy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie uszkodzenia są objęte gwarancją. Nie podlegają jej zazwyczaj uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład pęknięcie wyświetlacza.

Aby uniknąć rozczarowania, już przy kupowaniu telefonu warto rozszerzyć jego gwarancję. Co jednak, jeżeli skończył się okres gwarancyjny lub gwarancja nie obejmuje danego uszkodzenia? Niestety, wtedy trzeba ponieść koszty naprawy na własną rękę. Warto je poznać, zanim technik przystąpi do działania. Jeśli koszt naprawy jest niewiele niższy od ceny zakupu nowego telefonu, lepiej zrezygnować z usługi.

Jak sfinansować naprawę smartfonu?

Nie tylko zakup smartfonu, ale również jego naprawa mogą być kosztowne. Oczywiście wszystko zależy od uszkodzenia. Z informacji podawanych przez serwisy zajmujące się naprawą telefonów komórkowych wynika, że wymiana ekranu może kosztować ok. 1000 zł, wymiana baterii to koszt ok. 300 zł, a wymiana szkiełka obiektywu aparatu ok. 100 zł. To jednak zaledwie część kosztów, jakie może generować uszkodzenie smartfonu. Jak sfinansować naprawę, gdy sprawny telefon jest dla nas niezbędny już teraz?

– Gdy potrzebna jest gotówka na nieprzewidziane wydatki, a konieczność naprawy smartfonu jest dużym wydatkiem, warto wziąć pod uwagę zaciągnięcie pożyczki online. Bez problemu można to zrobić przy pomocy komputera z dostępem do internetu lub korzystając z innego smartfonu – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS. – Wiele firm pożyczkowych to fintechy, które rozwijają własne narzędzia do weryfikacji klientów oraz korzystają ze wsparcia sztucznej inteligencji przy scoringu. To wszystko sprawia, że pieniądze przez Internet można pożyczyć naprawdę szybko.

Jak pożyczyć pieniądze online?

Chwilówka w VIVUS.pl może być dobrym rozwiązaniem, gdy trzeba szybko zdobyć pieniądze na naprawę smartfonu. To rozwiązanie pozwala zapewnić finansowanie naprawy nawet w dniu wysłania wniosku o pożyczkę.

Procedury zaciągania chwilówek online nie są skomplikowane. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy. Za pomocą kalkulatora wybieramy kwotę pożyczki i okres spłaty. Następnie trzeba wypełnić wniosek o pożyczkę. Formularz zwykle nie jest rozbudowany ani skomplikowany. Należy podać podstawowe informacje na swój temat – dane osobowe, źródło i wielkość dochodu.

Po wysłaniu wniosku konieczne jest jeszcze potwierdzenie tożsamości, ponieważ wszystko odbywa się na odległość. Zwykle wystarcza do tego przelew weryfikacyjny z własnego konta bankowego. Następnie pozostaje czekać na decyzję firmy pożyczkowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku środki z pożyczki są przelewane na konto pożyczkobiorcy.

Niestety, smartfon jest narażony na wiele różnych uszkodzeń. Z jednej strony mogą pojawić się problemy z oprogramowaniem czy systemem operacyjnym, z drugiej – z uszkodzeniami mechanicznymi. Czasami naprawa smartfonu może być bardzo kosztowna. Na szczęście można ją szybko sfinansować pożyczką online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj