Jednym z największych i ciągle darmowych serwisów, na których można posłuchać muzyki jest YouTube. Jednak, aby słuchać jej w tle, trzeba mieć ciągle zaświecony ekran telefonu i połączenie z internetem, co sprawia, iż delektowanie się ulubionymi piosenkami z tego serwisu jest niewygodne. Idealną opcją byłoby wykupienie płatnej opcji korzystania z YouTube lub korzystanie z music.youtube.com. Tu jednak obracamy się ciągle wokół niewygodnych aplikacji darmowych albo płatnych rozwiązań bliźniaczo podobnych do Spotify. Jest jeszcze jedna możliwość: można pobrać muzykę na swoje urządzenie!

Jak pobrać muzykę z YT?

Okazuje się, że w całkiem łatwy sposób można ściągnąć muzykę z YouTube i odtwarzać ją w dowolnym momencie korzystając ze zwykłego odtwarzacza formatu MP3 lub MP4. Jak pobrać muzykę z YT? To banalnie proste!

Wystarczy wyszukać odpowiednią stronę wpisując frazę np. „yt to mp3”. Po takim wyszukiwaniu znaleźć można całą masę stron z konwerterami umożliwiającymi pobieranie muzyki z YT. Wystarczy wkleić w odpowiednie miejsce link do utworu, który ma zostać pobrany i następnie wybrać format (zwykle MP3 dla samego audio, MP4 dla filmu w całości, co przydaje się przy pobieraniu teledysków!), jaki ma zostać zapisany na urządzeniu.

Chociaż to, jak pobrać muzykę z YT wydaje się banalnie proste, pozostaje jeszcze jedno kluczowe pytanie? Czy pobieranie z YouTube jest legalne?

Legalne pobieranie z YouTube – czy to możliwe?

Gdyby pobieranie muzyki z YouTube nie było legalne, firma z pewnością zablokowałaby taką możliwość. Jednak po głębszej analizie regulaminu serwisu, okazuje się, że legalne pobieranie z YouTube jest możliwe, a nawet całkiem powszechne. Każdy użytkownik serwisu udostępniający jakikolwiek materiał (tzw. „dzieło”) udostępnia innym użytkownikom serwisu nieodpłatną i niewyłączną licencję na użytkowanie wcześniej nadmienionego dzieła w ramach serwisu. Należy jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na opis filmu i rodzaj licencji. Jeśli jest to „Standardowa Licencja YouTube”, użytkownicy powinni być w stanie bez konsekwencji pobierać muzykę z tego serwisu.

Jak pobrać muzykę z YT – podsumowanie!

Jak już wiadomo, pobieranie muzyki z YouTube jest bardzo łatwe. Legalne pobieranie z YouTube treści też – w większości przypadków – jest możliwe. Pamiętać jednak należy o tym, aby nie kopiować i nie udostępniać owych nagrań osobom trzecim. Można natomiast wykorzystać ich fragmenty, o czym świadczą m.in. popularne ciągle kompilacje lub przeróbki utworów. Warto tu zaznaczyć, iż w takim wypadku powstaje całkiem nowy twór, zestawienia, czy kolaż stanowiący nową wartość.

Jeśli jednak wiedza nt. tego, jak pobrać muzykę z YT jest komuś potrzebna to tego, by słuchać utworów wyłącznie na własnym urządzeniu, nie trzeba się niczym przejmować, gdyż jest to tzw. dozwolony użytek prywatny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj