sluchawki-bezprzewodowe

Muzyka, podcasty, rozmowy… Uwielbiamy spędzać czas, stale czegoś słuchając. Jeśli wybierzemy słuchawki bezprzewodowe, zyskamy większy komfort i luz podczas codziennego użytkowania. Aby jednak zachować jakość dźwięku, powinniśmy dokonać właściwego zakupu. Dziś zastanowimy się nad wyborem nausznych słuchawek bezprzewodowych – tych, których oldschoolowy wygląd można wykorzystać jako element stylizacji.

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe? Douszne czy nauszne?

słuchawki bezprzewodowe

Zakup dobrych słuchawek bezpośrednio przekłada się na jakość dźwięku. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń, połączenie przewodowe redukuje ryzyko powstawania zakłóceń – możesz więc liczyć na stabilny odbiór dźwięku. Słuchawki bezprzewodowe mają jednak niezaprzeczalne zalety. Brak plączących się i przeszkadzających kabelków jest udogodnieniem nie tylko podczas klasycznego użytkowania, ale również w trakcie aktywnego spędzania czasu – biegania lub sprzątania.

Słuchawki możemy też rozróżnić na douszne i nauszne. Każde z pewnością mają swoje wady i zalety – zarówno techniczne, jak i estetyczne. Jeśli ich wygląd nie robi nam różnicy, skupmy się na kwestiach praktycznych. Więcej argumentów wskazuje na to, że słuchawki nauszne bezprzewodowe są słuszniejszym wyborem niż ich douszny odpowiednik. Jakość dźwięku jest znacznie lepsza, a użytkowanie sprzętu – mniej szkodliwe dla przewodu słuchowego i bardziej higieniczne.

Słuchawki dokanałowe mają bliższy kontakt z naszymi uszami, co naraża nas podwójnie na:

pogorszenie słuchu i stałe gromadzenie się bakterii. Zwłaszcza że zwykle nie są one odpowiednio przechowywane – leżakują w kieszeniach, plecakach i torebkach, zbierając rozmaite zanieczyszczenia. Kto by pamiętał o dezynfekcji?

Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy, pamiętajmy o przestrzeganiu zalecanej głośności i robieniu przerw od słuchania nagrań. Nawet słuchawki nauszne ograniczają dostęp powietrza do uszu, dlatego nie nośmy ich bezustannie. A przecież świetnie prezentują się, gdy spoczywają na naszych ramionach – dla niektórych osób są ważnym elementem stylu!

Ta designerska kwestia jest argumentem, który przekonuje wielu konsumentów. Choć słuchawki douszne zajmują niewiele miejsca, to właśnie efektowne nauszne słuchawki bezprzewodowe robią stylizacyjną robotę. Są też niezwykle wygodne – zarówno na uszach, jak i wokół szyi. Są świetną alternatywą dla osób, które mają problem z wypadającymi słuchawkami dousznymi.

O czym pamiętać przy zakupie nausznych słuchawek bezprzewodowych?

Aby bezprzewodowa wersja słuchawek zapewniała nam jak najwyższą jakość dźwięku, warto postawić na produkty cieszące się dobrymi opiniami. Nie muszą być najdroższe. Ekonomiczną wersję stanowią np. słuchawki Manta, wyprodukowane przez polską firmę rodzinną, która na naszym rynku skutecznie konkuruje ze światowymi koncernami elektroniki użytkowej. Okazuje się więc, że dobrą jakość możemy mieć za przystępną cenę, a – przy okazji – wspieramy polskiego producenta.

Cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu słuchawek bezprzewodowych, to: maksymalny czas pracy baterii, mikrofon (umożliwiający prowadzenie rozmów i konferencji), czułość głośników wyrażona w decybelach (im wyższa, tym wierniejsze odwzorowanie rozmaitych dźwięków), regulacja głośności i zasięg. W bardziej zaawansowanych modelach możemy szukać funkcji ANC (która redukuje hałasy i szumy, np. w zatłoczonym autobusie) lub E.A.R. (która kieruje dźwięk bezpośrednio do ucha).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj