Większość producentów mobilnych sprzętów elektronicznych wyposaża swoje produkty w niewymienialne baterie. Niewymienialne przez zwykłego użytkownika, który niegdyś był przyzwyczajony do tego, iż nowy akumulator do telefonu można było zakupić w większości sklepów z elektroniką. Jest to związane m.in. z przepisami prawnymi, które obowiązują w UE od kilkunastu lat. Co zatem zrobić, jeśli nasz sprzęt nie działa bez stałego podłączenia do gniazdka ściennego? Czy da się samemu wymienić baterię, czy też lepiej od razu udać się do fachowca? Tłumaczymy te kwestie na przykładzie sprzętu iPad od marki Apple.
Samodzielna wymiana baterii – czy to opłacalne i bezpieczne?
Część użytkowników lubiących majsterkowanie może zastanawiać się, czy samodzielna wymiana baterii w iPadzie ma sens. Taki pomysł jest najczęściej podyktowany nie tylko ciekawością, ale i kwestią oszczędności finansowych. Czy da się w ogóle to zrobić w domowych warunkach? To zależy. Dostęp do baterii w niektórych modelach iPadów jest możliwy, ale procedura wymiany nie jest zawsze prosta. Wymaga nie tylko dużej wprawy, ale także i odpowiednich narzędzi. Trzeba również stosować się do instrukcji wymiany baterii, która powinna być ściśle dedykowana do konkretnego rodzaju tabletu. Niestety, własnoręczne rozwiązywanie problemu może skończyć się niepowodzeniem. Przykład? Niewłaściwa instalacja nowego akumulatora może prowadzić do trwałych uszkodzeń urządzenia. Zawsze, przed podjęciem decyzji o samodzielnej naprawie, należy zastanowić się, czy korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
Naprawa w serwisie sprzętów od Apple’a
Jeśli Twój iPad szybko się rozładowuje, albo w ogóle nie działa bez podłączenia kablowego do sieci elektrycznej, to z dużym prawdopodobieństwem winowajcą takiej sytuacji jest zużyta (albo uszkodzona) bateria. Choć dla zwykłego użytkownika sprzętów mobilnych wymiana jest często procesem trudnym, wymagającym dużej wiedzy i wprawy, to dla specjalistów jest to jedna z łatwiejszych czynności naprawczych. Profesjonalne serwisy zajmują się wymianą akumulatorów najczęściej na bieżąco – choć, oczywiście, pośpiech nie jest tutaj do końca wskazany. Oprócz szybkiego tempa wymiany ważne jest również korzystanie z oryginalnych części zamiennych. Tak, aby iPad po kilku miesiącach znów nie miał problemów ze zużytą baterią. Więcej o sugerowanym czasie naprawy oraz szacunkowej cenie napraw można przeczytać pod poniższym linkiem: https://flixapple.com/usluga/wymiana-baterii-ipad/.
Kiedy jeszcze warto korzystać z serwisu Apple?
Problemy z ładowaniem to nie jedyna sytuacja, która może nas spotkać podczas użytkowania iPada. Urządzenia mogą, wraz z ich eksploatacją, niszczyć się na różne sposoby. Przykładem częstej awarii w tabletach od Apple jest awaria modułu Face ID. Wielu użytkowników, których natknęło się na ten problem, po prostu rezygnuje z użytkowania tej funkcji – całkowicie zapominając o problemie. Czemu jednak mielibyśmy nie korzystać z dodatków, które dają sporo frajdy? Face ID to nie tylko funkcjonalność niektórych typów iPada, ale przede wszystkim iPhone’a. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje oraz jaki jest – mniej więcej – czas oczekiwania na realizację naprawy, to koniecznie odwiedź niniejszy link: https://flixapple.com/usluga/naprawa-face-id-iphone/. Specjaliści z serwisu zajmują się kompleksową naprawą urządzeń sygnowanych amerykańskim logiem. Jeśli posiadasz sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem, który z jakichś powodów zawodzi, warto przed wymianą egzemplarza na nowy postawić na próbę odratowania urządzenia.