Jeszcze stosunkowo niedawno, nie wyobrażano sobie, ażeby kurację tlenem przeprowadzaną w celach czysto medycznych móc przenieść w warunki domowe. Okazywało się to zwłaszcza niemożliwe z tego względu, iż nie było opcji zastosowania specjalistycznego sprzętu w mieszkalnych czterech kątach. Dziś natomiast, dzięki profesjonalnym punktom wynajmu fachowej aparatury takim jak przykładowo znana marka Elektrotechmed, środowisko szpitalne da się bez większych trudności stworzyć we własnym lokalu. Doskonałym tego wyrazem okazuje się być tlenoterapia z zastosowaniem koncentratorów tlenu. I tu pojawia się charakterystyczny podział na dwie podstawowe kategorie wyżej wspomnianych maszyn – stacjonarne, które wymagają zamontowania w konkretnym pomieszczeniu i nie nadają się do zmiany ich lokalizacji, jak również przenośne, które są maksymalnie mobilne, więc bez trudu da się je wziąć gdzie tylko zechcemy. Więcej uwagi w niniejszym poradniku postanowiliśmy poświęcić tym drugim ze wspomnianych urządzeń, bowiem to one pozwalają zagwarantować nawet ciężko i przewlekle choremu pacjentowi wysoka jakość życia, duży komfort i wygodę.

Jak bagaż do samolotu

Przenośny model koncentratora tlenu z reguły nie przekracza swymi gabarytami standardowej walizki dopuszczalnej do wniesienia na pokład statku powietrznego. Z reguły wysokość omawianych tu maszyn nie jest większa niż jakieś czterdzieści, maksymalnie pięćdziesiąt centymetrów. Biorąc pod uwagę fakt, iż mówimy o specjalistycznym urządzeniu medycznym, nie jest to dużo, a wręcz śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że mobilne koncentratory są poręczne, praktyczne i kompaktowe. Decydując się na wypożyczenie opisywanego sprzętu z fachowej placówki, mamy sto procent pewności, że uzyskamy nie tylko najlepszej klasy sprzęt, ale także odpowiednio wyprofilowane i uszyte na wymiar opakowanie, które zabezpieczy aparaturę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, nie zapominajmy też o tym, że koncentratory tlenu w wersji mobilnej są z reguły bardzo lekkie, więc nie jesteśmy zmuszeni targać za sobą potężnego urządzenia.

Niezaprzeczalne argumenty „za”

Nie do podważenia jest fakt, że przenośne maszyny charakteryzują się nie tylko niską wagą – maksymalnie do około sześciu kilogramów, ale także odznaczają się cichą pracą. Nie ma specyficznego pogłosu po ich włączeniu, czy też szumienia przez cały czas pracy maszyny. Ponadto, warto wspomnieć, że producenci wysokiej klasy sprzętów, jak te dostępne do wypożyczenia we wspomnianej wyżej firmie Elektrotechmed, okazują się celowo zaprojektowane tak, aby chory mógł z nich swobodnie i nie przeszkadzając nikomu korzystać nawet w środkach transportu zbiorowego typu pociąg, samolot, czy autobus. Wszystkie wyżej wspomniane cechy można bez większych trudności dostrzec gołym okiem, nawet kompletnie nie znając się na urządzeniach medycznych, czy tez konkretnie na koncentratorach tlenu. Nieco gorzej jest już zaś z parametrami technicznymi, dlatego też ponownie radzimy udać się do profesjonalnej placówki wypożyczającej, która z pewnością pomoże w doborze sprzętu kompaktowego i niewielkiego rozmiarowo, ale też na tyle nowoczesnego, aby pod kątem pracy przypominał działanie klasycznego koncentratora stacjonarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj