Chyba każdemu z nas zdarzyła się już awaria komputera. Cóż nie jest to nic przyjemnego, szczególnie jeżeli powstała z naszej winy, a przy tym koszt naprawy sprzętu jest wysoki. Ale aktualnie trudno wyobrazić sobie brak komputera. Na szczęście wielu awarii można uniknąć. Zatem tutaj pojawia się pytanie: co każdy z nas może zrobić, a jednak tego nie robi?

Jaka jest najczęstsza awaria komputera?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaka jest najczęstsza awaria komputera, która wymaga szybkiej naprawy, a której można uniknąć? Otóż to nic innego jak zalanie komputera kawą bądź też innym napojem. Niestety wielu osobom przydarzył się już taki wypadek. Wystarczy tylko obok położyć kubek, następnie serfować po sieci. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i już szturcha się kubek łokciem, co skutkuje wylaniem zawartości na sprzęt i dużą awarią. W sieci można znaleźć wiele sposobów, jak uniknąć wizyty w serwisie i samodzielnie naprawić sprzęt. Ale cóż będziemy z Wami szczerzy, te rady nie są wiele warte, bo niestety mieliśmy małą przyjemność stosowania ich w praktyce i jak się okazuje zupełnie się nie przydały, a komputer jak nie działał, tak nie działał dalej i w rezultacie czekała nas naprawa w serwisie. Ale takiej awarii można szybko i łatwo uniknąć, wystarczy tylko nie stawić kubka z zawartością blisko komputera. Niby tak niewiele, a jednak tak wiele, bo przecież trudno czasem wyobrazić sobie czy to przeglądanie sieci czy też pracę, gdy w zasięgu ręki nie mamy kubka z pyszną i aromatyczną kawą.

System „padł”…przez brak aktualizacji czy po aktualizacji?

Kolejną i to częstą awarią, jakiej doświadczają użytkownicy komputerów jest to, iż „pada” system. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, ale z praktyki zauważamy, że zazwyczaj dzieje się tak, gdy nie aktualizujemy oprogramowania. Cóż, czasami nie chce się włączyć aktualizacji i ją zbywamy. Niestety od tego tylko krok do uszkodzenia systemu. Ale jak się okazuje system może „paść” także po aktualizacji, bo wystarczy tylko, że problemem są sterowniki. Wtedy możecie spróbować przywrócić system. Następnie konieczne jest postępowanie zgodnie z kreatorem, co może zająć trochę czasu, choć trudne nie jest, ale i tak na samym końcu może się okazać, że komputer nadal nie działa. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak wybrać się do serwisu. Do naprawy komputerów w Białymstoku polecamy firmę Koba.

Brak antywirusa to norma

Czy każdy z Was ma zainstalowanego na komputerze antywirusa? To w sumie pytanie retoryczne, bo i tak wiadomo, że spora grupa nie ma. A od tego tylko krok od awarii sytemu czy utraty danych. A wystarczy tak niewiele, bo przecież program antywirusowy wcale nie jest drogi. Swoją drogą problematyczne jest także wchodzenie na różne strony, których połączenie nie jest szyfrowane. Zasada jest więc prosta, czyli zawsze należy mieć zainstalowany aktualny program antywirusowy i niekoniecznie w wersji darmowej. Następnie nie należy wchodzić na niepewne strony, a tym bardziej otwierać e-maili, których nadawców nie znamy. Jeżeli to zrobicie, to rzeczywiście konsekwencje mogą być poważne.

Awaria komputera – to tylko upadek!

Zamiast korzystać ze sprzętu, siedząc przy biurku, wiele osób lubi się przemieszczać i przenosić laptopa. Ale jak wiecie wypadki chodzą po ludziach i życie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie, zatem wystarczy tylko chwila nieuwagi i laptop ląduje na podłodze. A wtedy już wiadomo, że czeka Was naprawa i koszty zapewne będą dosyć wysokie. Zasadniczo samodzielnie sobie z usterkami nie poradzicie, bo zamiast naprawić, możecie go jeszcze bardziej popsuć. Ale upadek komputera czy laptopa może wynikać też z sytuacji, gdy zahaczy się nogą o kabel i sprzęt wyląduje na ziemi. Oczywiście wielu sytuacji można uniknąć, ale jak wiadomo „mądry Polak po szkodzie”. Pewnym rozwiązaniem może być ubezpieczenie komputera czy laptopa. Jego zakup nie jest drogi, ale wszystko zależy od pakietu, który wybierzecie, bo nie każdy obejmuje uszkodzenia mechaniczne.

Przyczyn awarii komputera może być sporo. My przedstawiliśmy częste, których można by uniknąć, stosując właściwą ochronę, czy będąc ostrożnym. Przypominamy, że naprawa na własną rękę nie jest wskazana i lepiej jej unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj