centrala asco

Monitoring wizyjny to podstawowa forma zabezpieczania obszaru przed nieuprawnioną ingerencją ze strony osób trzecich. Nadzorowanie terenu przez operatora systemu kamer ma jednak sporo wad. Wystarczy chwila nieuwagi, aby pracownik przegapił istotne dla bezpieczeństwa zdarzenie, które może zakończyć się kradzieżą, wtargnięciem czy innym potencjalnym niebezpieczeństwem. Niska wydajność standardowego monitoringu stworzyła potrzebę opracowania precyzyjniejszego systemu zabezpieczeń. Jedną z propozycji, która w sposób wyraźny zwiększa skuteczność monitoringu wizyjnego, jest usługa Video Dozoru. Na czym polega ta technologia?

Poznaj Video Dozór

Video Dozór to nowoczesny, zaawansowany i zdalny monitoring wizyjny współpracujący z zainstalowanym na danej przestrzeni systemem kamer. Stanowi on rozbudowane, korzystające z możliwości sztucznej inteligencji, rozszerzenie dla zwykłego monitoringu wideo. Video Dozór redukuje błędy i niedopatrzenia spowodowane omylnością zmysłów człowieka. W sposób skupiony oddziałuje na przestrzeń, prowadząc ciągłą kontrolę wizyjną obszaru. W tym kontekście technologię należy traktować jako komplementarne uzupełnienie tradycyjnego monitoringu, nie zaś pełnoprawną alternatywę. To system, który dzięki AI jest w stanie zmaksymalizować szansę na rozpoznanie zagrożeń, naruszeń i zjawisk niepożądanych w kontrolowanych obszarach, w obrębie np.: budynku, parkingu, placu czy magazynu. Dosłownie: wszędzie tam, gdzie realizowany jest nadzór za pośrednictwem kamer CCTV.

Nadzór wizyjny, prowadzony przy użyciu profesjonalnych narzędzi, opiera się na pracy analitycznej zaawansowanych algorytmów komputerowych. Mają one na celu ostrzec operatora obsługującego system przed niepożądaną aktywnością złodzieja, intruza lub innej osoby, która w sposób nieuprawniony wkroczyła na monitorowany teren. Analityka wideo pozwala także na:

  • szybkie i trafne poinformowanie operatora o zaistniałych naruszeniach;
  • wyeliminowanie fałszywych alarmów, które mogą usypiać czujność pracownika ochrony;
  • olbrzymią poprawę skuteczności całodobowego monitoringu wizyjnego.

Badania przeprowadzone przez amerykańską instytucję Sandia National Labs wskazują jasno: „Operator może kontrolować skutecznie jeden monitor maksymalnie 20 minut” – po upływie tego czasu zdarzenia, jedno po drugim, zaczynają umykać jego uwadze. Im dłuższy czas nieprzerwanej pracy, tym zdolności analityczne stają się coraz uboższe. Wystarczy kilkadziesiąt minut ciągłej obserwacji monitorów, aby większość niepokojących zdarzeń została przeoczona przez pracownika ochrony. Z powodu niedoskonałości ludzkiej percepcji warto zwiększyć skuteczność monitoringu za dodatkowych rozwiązań. Video Dozór znakomicie wpisuje się w ten trend, przyczyniając się do skokowej poprawy bezpieczeństwa kontrolowanego obszaru.

Od systemu kamer CCTV do aktywnej ochrony z ASCO Security

Nowoczesny monitoring wizyjny pozwala przemienić statyczny system ochronny w rozwiązanie aktywne, wspomagane dzięki funkcjonowaniu sztucznej inteligencji. Algorytmy Video Dozoru posiadają zdolność do uczenia się pewnych rozwiązań i zachowań, odróżniając rzeczywisty ruch ludzki od stosunkowo niegroźnych alertów. System dozoru elektronicznego stale monitoruje obraz we wszystkich kamerach, analizując każdą sytuację zaobserwowaną w danej przestrzeni. Natychmiastowo, po wykryciu niepożądanego ruchu, system informuje dyspozytora o wystąpieniu potencjalnego zagrożenia. W pełni zautomatyzowany system ostrzegawczy w postaci Video Dozoru instalowany jest przez doświadczoną firmę ASCO Security Agencja Ochrony Wrocław.

  • Agencja Ochrony ASCO Security. To firma z wieloletnią praktyką, która zajmuje się kompleksowym wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w formie Video Dozoru. Zdalny Monitoring wizyjny może zostać wdrożony nie tylko na obszarze województwa dolnośląskiego, ale generalnie w dowolnej miejscowości w Polsce. Usługa, ze względu na swój zdalny charakter, może być instalowana w każdym miejscu – przemieniając pasywne narzędzie ochrony w aktywny system monitoringu.

Korzyści związane z rozbudową monitoringu wizyjnego w chronionym obiekcie (lub poza nim) świadczą o rzeczywistej skuteczności tej technologii. Analityka materiałów wideo w czasie rzeczywistym umożliwia:

  • maksymalizację skuteczności działania zwykłych systemów CCTV poprzez dodanie im olbrzymiej funkcjonalności;
  • redukcję słabości tradycyjnego monitoringu poprzez przeniesienie konieczności ciągłej obserwacji – z człowieka na technologię;
  • zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i pracowniczych w systemie monitoringu;
  • bieżącą, nieprzerwaną i całodobową kontrolę zdarzeń na tym samym poziomie skuteczności;
  • indeksowaną archiwizację materiałów wideo w celu łatwiejszego odnalezienia pożądanych nagrań z przeszłości.

Video Dozór pretenduje do miana najwydajniejszego i najbezpieczniejszego technicznego systemu ochrony. Montaż części składowych systemu, wraz z profesjonalną kalibracją osprzętu, realizowany jest przez doświadczonych pracowników firmy ASCO Security. Jako renomowany podmiot ma możliwość wykorzystania, sprzedawania, instalowania i konfigurowania nowoczesnej technologii w formie Video Dozoru na terytorium RP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj