Profil świetlny MICRO-H jest elementem UNIWERSALNYM który możemy wedle wyboru zabudować, lub podwiesić. Jego zaletą jest właśnie uniwersalność, gdyż profil montujemy jedynie na specjalne zaczepy PDS-H.

Metody montażu profilu LED MICRO-H

Zaczepy przykręcamy do podłoża które wybraliśmy może to być element zewnętrzny lub wewnętrzny ściany szafki lub dowolnego innego miejsca, a następnie zakładamy wcześniej przygotowany do tego celu profil świetlny i gotowe. Jego ewentualny demontaż i przeniesienie w inne miejsce jest równie oczywiste.

Przygotowanie profilu świetlnego MICRO-H

Profil MICRO-H docinamy na odpowiadającą nam długość lub na zamówiony gotowy odcinek przyklejamy pasek świetlny LED i w miejscach lutowniczych podłączamy zasilanie, w dowolnie wybranym przez nas punkcie. Na wybranej powierzchni odpowiednio dobranym do powierzchni wkrętem lub dyblem, mocujemy minimum 2 (dwa) zaczepy po obu końcach profilu (przy dłuższych odcinakach robionych na zamówienie można zastosować kilka punktów mocujących, w tym wypadku trzeba wyznaczyć linię prostą).

W wypadku montażu na dwóch zaczepach linię prostą ustawią nam same zaczepy, warto jednak przymocować je tak by było to estetyczne, a następnie „nakładamy” profil MICRO-H na zaczepy delikatnie nachylając i nakładając profil po długości profilu, na jeden bok zaczepów, a następnie dociskając go z cichym „klik” po drugiej stronie. Na sam profil zakładamy nakładkę która sprawi że światło uzyska jednolitą powierzchnię oraz przyjemną dla oka barwę.

Jeśli profil świetlny MICRO-H był przeznaczony do zabudowy, zamykamy zabudowę.
Jeśli profil świetlny MICRO-H jest elementem zewnętrznym dekoracyjnym, na końce profilu zakładamy zaślepki po jednej na każdy koniec profilu.

Oświetlenie gotowe 🙂

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą RESTAN – illuminations.pl

Dodatkowe informacje odnośnie profili LED i ich zastosowań znajdziesz tutaj RESTAN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj