Telewizor 100Hz to ogromne marzenie przede wszystkim zwolenników dynamicznych filmów akcji oraz sportu. Zapewniają doskonałą płynność obrazu, dlatego też polecane są każdemu, kto zwraca uwagę na jakość oglądanych produkcji. Tak przynajmniej zapewniają producenci telewizorów. Czy to rzeczywiście niezbędny sprzęt w domu? Może warto postawić na modele o nieco niższych parametrach? Jeśli właśnie podejmujecie decyzję, którą wersję wybrać, sprawdźcie nasz poradnik.

Telewizor dla wymagających

Z pewnością należy zgodzić się z producentami, że płynność obrazu w telewizorach 100Hz jest znacznie lepsza niż w pozostałych modelach. Prawdą również jest, że lepiej ogląda się dynamiczne sceny na tego rodzaju odbiorniku. Są między innymi bardziej realistyczne. Warto też pamiętać, że wraz ze wzrostem parametrów telewizora, rośnie też jego cena. Modele z najwyższej półki mogą kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Jeśli natomiast jesteście miłośnikami nowoczesnych technologii, a oglądanie meczu czy filmu sensacyjnego na odbiorniku 50Hz nie jest dla was satysfakcjonujące, warto zdecydować się na modele 100Hz. Korzystając z możliwości, jakie dają kredyty pozabankowe, zakup nowego telewizora nie będzie nadmiernym obciążeniem finansowym dla budżetu domowego. Przed wizytą w sklepie sprawdźcie jedynie rekomendacje i oceny poszczególnych modeli, aby mieć wiedzę, który będzie najlepszy.

Wady telewizorów 100Hz

Nie brakuje też przeciwników telewizorów 100Hz, którzy uważają, że to zbędny wydatek, a płynność niewiele różni się od tej, jaką mają odbiorniki 50Hz. Trudno polemizować z tymi argumentami, ponieważ wszystko zależy nie tylko od marki telewizora czy jego jakości, ale także od rodzaju produkcji, jaka oglądamy. Chodzi o sposób jej przygotowania, czyli technologię. Znaczną różnicę na plus zauważymy w produkcjach z interlinią, w pozostałych przypadkach natomiast, oczekiwanego efektu nie będzie.

Biorąc pod uwagę fakt, że większość materiałów emitowanych obecnie przez telewizje czy serwisy streamingowe nie ma interlinii, można wysnuć wniosek, że lepszym i tańszym wyborem będzie telewizor 50Hz. Decydując się na model wysokiej jakości, w którego zakupie pomogą kredyty pozabankowe, zapewnicie sobie doskonałe parametry oglądania nawet filmów akcji czy pasjonujących wydarzeń sportowych.

Jak podjąć decyzję?

Jak widać, nie ma jednej metody na wybór telewizora. Jedni będą preferować odbiorniki 100Hz, inni pozostaną przy 50Hz. Najlepszym sposobem jest wizyta w sklepie ze sprzętem RTV, w którym wystawione są poszczególne odbiorniki i spędzenie tam przynajmniej kilkudziesięciu minut na porównywaniu obrazu. Jest to tym łatwiejsze, że w niektórych marketach z elektroniką przygotowane są specjalne stanowiska do testowania telewizorów.

Usiądziecie w wygodnym fotelu, a na ekranach kilku odbiorników pojawi się ten sam obraz jednocześnie. To doskonały sposób na sprawdzenie, czy zauważacie różnicę pomiędzy sprzętem 100 a 50 Hz. Możecie posiłkować się też opiniami sprzedawców, które będą przydatne przy wyborze choćby marki, na którą trzeba zwrócić uwagę. Nie ograniczajcie się budżetem, ponieważ kredyty pozabankowe pomogą go zwiększyć tak, abyście wybrali telewizor dopasowany do waszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj