Drukarka laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które drukują często i dużo, ponieważ prędkość wydruku przewyższa wyraźnie możliwości drukarki atramentowej. Jej konstrukcja jest prostsza, więc rzadziej zdarzają się awarie. Do jej użytkowania potrzebny jest toner. Co przemawia za zakupem drukarki laserowej? Jaki toner wybrać?

Co to jest toner?

Toner to po prostu wkład do drukarki laserowej, który umożliwia jej użytkowanie. Ma postać kartridża, w którym zamknięto proszek stanowiący mieszankę żelaza, pigmentu i żywicy. Mikroskopijne drobinki są przenoszone bezpośrednio na papier i wtapiają się w niego, dlatego nie zagrażają użytkownikom ani środowisku. Należy jedynie pamiętać, że tonery do drukarek muszą być utylizowane w należyty sposób, ponieważ w pojemniku zawsze zostaje nieco proszku.

Dlaczego drukarka laserowa jest dobrym rozwiązaniem?

Drukarka laserowa ma wiele zalet, ale nie w każdej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem. To opcja dla osób drukujących naprawdę dużo materiałów. Na dodatek trzeba być zdecydowanym, czy chce się uzyskiwać wydruki monochromatyczne czy kolorowe. Oba rozwiązania w jednym pakiecie ma tylko drukarka atramentowa. Za to urządzenie laserowe ma inne zalety. Chociaż kosztuje nieco więcej, toner do drukarki w przeliczeniu na stronę wydruku okazuje się tańszy niż tusze do drukarek atramentowych. Urządzenia laserowego nie trzeba uruchamiać raz na kilka tygodni, aby nie pojawiły się problemy z wkładem i drukowaniem. W drukarce atramentowej tusz może po prostu zaschnąć.

Oryginalne tonery do drukarek laserowych – czym się charakteryzują?

Oryginalne tonery do drukarek laserowych zapewnia producent drukarek, dzięki czemu wiadomo, że są idealnie dostosowane do właściwości drukarki. Ich wysoka jakość jest efektem długotrwałych badań i prac nad doborem składników. Wszystko po to, aby jakość wydruku i jego trwałość oraz wydajność tonera spełniały oczekiwania wymagających użytkowników. Na stronie https://www.drukuj24.pl możesz zaopatrzyć się w tonery oryginalne do drukarek laserowych różnych marek.

Pamiętaj, że ceny tonerów są wyższe niż tuszów, ale pozwalają na wydrukowanie większej liczby stron. Jeżeli będziesz zastanawiać się nad wyborem pomiędzy drukarką atramentową i laserową ze względu na koszt eksploatacji, zawsze przeliczaj kosz wydruku jednej strony. Producenci podają informacje, ile stron można średnio wydrukować, więc łatwo to przeliczyć.

Czy zamienniki skutecznie zastępują oryginały?

Najważniejszą cechą, jaką wyróżniają się tonery zamienniki do drukarek laserowych, jest ich niska cena. W skali roku można sporo zaoszczędzić. Często pojawia się jednak obawa, czy nie doprowadzą do awarii drukarki i czy jakość wydruku nie ucierpi na ich stosowaniu. Doba wiadomość jest taka, że zamienniki mogą różnić się jakością tylko nieznacznie od oryginałów. Ważne, aby wybrać materiały eksploatacyjne sprawdzonego producenta. Zamienniki dostarczają producenci zewnętrzni, dlatego ich skład nie pokrywa się idealnie ze składem oryginałów, ale marki, którym zależy na reputacji, dbają o jak najwyższą jakość produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj