Jak prawidłowo dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia?

Przymierzając się do zakupu nowego telewizora zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na jego parametrach technicznych. Interesuje nas (i słusznie!) chociażby to, czy sprzęt umożliwi oglądanie full HD, podłączenie smartfona lub posiada dostęp do Internetu. Nic dziwnego. Im więcej funkcji, tym większa wszechstronność czyli też użyteczność urządzenia. Jest jednak pewien parametr, który często nam umyka, a okazać się może kluczowy. Jaki? Rozmiar. To wcale nie żart! Rzadko zadajemy sobie pytanie jak dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia, a nawet kompletnie się tym nie interesujemy, tylko sięgamy po wymarzone 80 czy nawet 100 cali. A szkoda! I to z kilku powodów.

Telewizor nie może być za duży!

Wielkość telewizora decyduje o tym w jakiej odległości od ekranu będziemy musieli się znaleźć, aby móc objąć ekran wzrokiem. Statystycznie przelicznik wynosi 4 cm odległości (niektórzy twierdzą, że 4,5 cm) na każdy cal przekątnej. Zatem kiedy zastanawiasz się jak dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia powinieneś zacząć od zmierzenia odległości w jakiej zamierasz ustawić TV od miejsca z którego chcesz go oglądać. Nie jesteś pewny, czy telewizor, który widzisz w sklepie sprawdzi się w Twoim domu? Przed zakupem odwiedź sklep z telewizorami i sprawdź jak prezentuje się obraz z odległości jaką dysponujesz.

>> Sprawdź ofertę telewizorów na https://www.kinoportal.pl/telewizory/

Rozmiar TV przyprawić może o ból głowy!

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że dyskomfort jaki zdarza się czasem odczuwać podczas oglądania telewizji wynikać może z niewłaściwego ustawienia TV. Dlatego też jeśli niedawno wymieniłeś odbiornik i w niedługim czasie pojawiły się problemy ze wzrokiem, mdłości czy ból głowy sprawdź czy nie siedzisz zbyt blisko. Czasem przestawienie telewizora o kilka czy kilkanaście centymetrów może wyeliminować wszystkie dolegliwości. Innym sposobem na zwiększenie odległości w małym pomieszczeniu jest zawieszenie TV na ścianie. Kiedy decydujemy się na tego typu rozwiązanie pamiętajmy by nie przesadzić z wysokością. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na nieco inne dolegliwości związane z nadmiernym zadzieraniem głowy.

Mały telewizor – duży problem

Po małe telewizory sięgam w chwili kiedy szukamy TV do kuchni lub pokoju dziecięcego. Czy słusznie? Niekoniecznie. Tu dokładnie jak w każdym innym pomieszczeniu powinniśmy stosować się do rad mówiących o tym, jak dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia. Być może wyłączony telewizor będzie całkiem „fajnie” wyglądał, ale oglądanie go okazać się może męką. Dlaczego? Bo jeśli będzie źle dobrany, to będzie zbyt mały by mógł być użyteczny! I co gorsze, jedyne co będzie robił dobrze, to psucie naszego wzroku. Tak, oglądanie telewizora ze zbyt dużej odległości również nam szkodzi!

Dobry telewizor to sprzęt dobrany do naszych bardzo indywidualnych potrzeb. Nie warto zatem zazdrościć sąsiadowi gigantycznego telewizora, a już tym bardziej uznać z góry, że by poczuć się jak w kinie, potrzebujemy wielkiego telewizora. Każda przestrzeń może stać się salą kinową, wystarczy tylko zaaranżować ją z głową. Rozmiar tv ma znaczenie drugorzędne.

Co jeszcze kupić do TV? Sprawdź jakie soundbary (https://www.kinoportal.pl/soundbary/) i kino domowe warto kupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj