Czy możliwe jest wykrywanie podsłuchu w biurze na własną rękę?

Za wypływanie informacji z firmy mogą być odpowiedzialni nieuczciwi pracownicy. Ale jeżeli nikogo nie podejrzewamy, a rezultaty poufnego spotkania w gabinecie zarządu wydostały się poza biuro, może oznaczać to, że mamy do czynienia z urządzeniami podsłuchowymi. Nie są one ani skomplikowane, ani specjalnie kosztowne i założyć lub pozostawić je może każdy, kto chociaż na kilka minut odwiedził firmę. Fizyczne przeszukiwanie pomieszczeń firmowych nie ma większego sensu. Trudno dokładnie zbadać i zdemontować na części wszystkie przedmioty codziennego użytku, w których mogą być ukryte mikrofony i dyktafony. Do wykrywania podsłuchów w biurze służą specjalne urządzenia, które potrafią wykryć i zlokalizować nawet najbardziej zaawansowane technicznie podsłuchy. Podstawowe modele są proste w obsłudze i niedrogie, jednak przed zakupem najlepiej skonsultować wybór ze specjalistą.

Kogo zatrudnić do wykrywania podsłuchu w biurze?

Pierwszym etapem powinna być konsultacja ze specjalistą z firmy alfatronik.com.pl. Po zapoznaniu się z takimi danymi jak specyfika pomieszczenia, rodzaj wypływających informacji i innymi konsultant zaproponuje rozwiązanie. Alfatronik.com.pl dysponuje szeroką ofertą urządzeń wykrywających podsłuchy począwszy od najprostszych wykrywaczy pola elektromagnetycznego aż po zaawansowane urządzenia w cenie samochodu średniej klasy. Alfatronik.com.pl jest na bieżąco z najnowszymi technologiami z branży bezpieczeństwa i współpracuje z detektywami i agencjami rządowymi dzięki czemu wyposażenie testowane jest na bieżąco w warunkach operacyjnych. Alfatronik.com.pl prowadzi również szkolenia dotyczące bezpieczeństwa a także oferuje usługi wykrywania podsłuchu w biurze.

Dlaczego wykrywanie podsłuchu w biurze jest trudne?

Urządzenia podsłuchowe są obecnie doskonale ukryte w różnego rodzaju przedmiotach, nie budzących żadnych podejrzeń. Działają na zasadzie nadajnika umożliwiającego podsłuch na żywo lub nagrywającego dyktafonu. Mogą znaleźć się między innymi w listwach zasilających, powerbankach, pendrivach, długopisach i gadżetach reklamowych. Nie wymagają specjalistycznego montażu, wystarczy po prostu pozostawienie ich w pomieszczeniu. Jeżeli zastosowanie wykrywaczy nie odniesie oczekiwanego skutku należy zamówić usługę wykrywaniu podsłuchu w biurze. Niestety może się to wiązać ze znacznymi kosztami wynagrodzenia dla ekipy fachowców wyposażonej w nowoczesny sprzęt i pracującej w miarę potrzeby nawet 24 godziny na dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj