Jesteś posiadaczem strony internetowej na WordPressie? Zależy Ci na tym, by strona, którą masz, wczytywała się szybciej oraz sprawniej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowywaliśmy ten krótki materiał, z którego dowiesz się wszystkiego na temat przyspieszania strony internetowej na WordPress. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem, zachęcamy do dalszej lektury, a z pewnością nie będziesz żałować.

Co to jest WordPress?

Zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób można usprawnić działanie strony internetowej, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak właściwie jest WordPress. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć cały mechanizm działania tego typu stron internetowych. Otóż WordPress to nic innego jak system, który pozwala na tworzenie oraz zarządzanie stronami internetowymi napisanymi w języku PHP. Choć początkowo WordPress służył głównie jako strona przeznaczona do tworzenia blogów, obecnie szacuje się, że około 30% wszystkich stron internetowych korzysta właśnie z WordPressa. Jak to możliwe, że system ten zdobył taką popularność? Pierwsza wersja tego systemu ujrzała światło dzienne w 2003 roku, jednak szybko zaczęto pracę nad jej lepszymi oraz bardziej zaawansowanymi odmianami. Dzięki ciągłemu rozwojowi oraz ulepszanie systemu, osoby korzystające z WordPress miały realne poczucie zadowolenia z hostingu, z którego korzystają. To właśnie dzięki zadowolonym klientom oraz dobrej opinii, system ten stał się tak popularny.

Dlaczego Twoja strona internetowa zwalnia?

Jak powszechnie wiadomo, każda strona internetowa musi mieć wykupiony hosting. Co to takiego? Hosting to nic innego jak miejsce na serwerze, które jest udostępniane osobie, która je wykupiła. Hosting ma bardzo duży wpływ na to, jak dana strona będzie działała. W praktyce oznacza to, że wykupując hosting WordPress, należy zwrócić szczególną uwagę na to, co konkretnie oferuje Ci sprzedawca. Jeśli zauważyłeś, że Twoja strona na WordPress zaczęła zwalniać, powinieneś jak najszybciej przyjrzeć się przyczynie. Dlaczego? Wolne wczytywanie się strony oraz ogólne problemy z jej obsługą, przekładają się bezpośrednio na pozycję strony w Google, a także na cenę kampanii Google Ads. Przyczyną zwalniającej strony internetowej może być jej złe zoptymalizowanie. Wszystkie treści znajdujące się na Twojej stronie powinny być zgodne z normami SEO. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na szybkość strony są wtyczki, które zostały zainstalowane do strony. Wiele wtyczek może okazać się zupełnie niepotrzebnych, a samo pozbycie się ich może sprawić, że strona WordPress zacznie działać zdecydowanie lepiej.

Jak przyspieszyć działanie Twojej strony internetowej?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz przyspieszyć wczytywanie się oraz działanie Twojej strony, dobrym pomysłem może okazać się zatrudnienie profesjonalnej pomocy. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się optymalizacją stron internetowych. Dzięki zatrudnieniu specjalistów możesz mieć pewność co do tego, że czynnik spowalniający działanie Twojej strony, zostanie znaleziony oraz wykluczony. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by samodzielnie zająć się swoją stroną, sprawdź działanie swojego hostingu. Dobry hosting to połowa sukcesu Twojej strony internetowej. Gdy dokładne sprawdzenie hostingu masz już za sobą, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną. Wielu właścicieli stron internetowych zapomina o tym, że zapełniona pamięć podręczna może mieć ogromny wpływ na prędkość strony. Pamięć podręczną można łatwo wyczyścić za pomocą wtyczek WordPress Super Cache lub WP Fastest Cache.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj