Wybór laptopa do pracy czy rozrywki warto poprzedzić chwilą zastanowienia nad tym, czego od sprzętu oczekujemy i w jakim środowisku chcemy na co dzień działać. Co mogą nam zaoferować laptopy Microsoft?

  1. Laptopy Microsoft – czy warto zwrócić na nie uwagę?
  2. Jak zadbać o jednorodność stanowiska roboczego?
  3. Jakie modele od Microsoftu są warte rozważenia?

Laptopy Microsoft – czy warto zwrócić na nie uwagę?

Praca przy komputerze to obecnie jedna z najpopularniejszych form, na jakie się decydujemy. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej zaczyna zależeć nam nie tylko na wygodzie, ale również na mobilności, tak aby móc pracować w dowolnym miejscu, w jakim akurat się znajdziemy. Wybór laptopa jest więc naturalną konsekwencją, ponieważ ze względu na wagę, rozmiary i łatwość transportowania możemy go zabrać niemalże wszędzie. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, by sprzęt był dostatecznie wydajny, aby udźwignąć nasze codzienne zadania, a także wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne, co pozwoli nam na swobodne przemieszczanie się razem z nim. Laptopy Microsoft świetnie sprawdzają się w obydwu kategoriach, a do tego jeszcze dodają od siebie niebagatelny, elegancki design i wiele modeli do wyboru – tak, abyśmy mogli z łatwością wybrać urządzenie pasujące nam najbardziej.

Jak zadbać o jednorodność stanowiska roboczego?

Zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym, zdecydowanie lepiej będzie nam się korzystało ze sprzętu w momencie, gdy będzie się on nawzajem dopełniał. Jeżeli posiadamy smartfona opartego na androidzie, znacznie łatwiej będzie nam łączyć go z laptopem wyposażonym w system Microsoft, niż Apple. Podobnie, gdy w pracy mamy komputery oparte o infrastrukturę Microsoftu i jednocześnie chcemy pracować też z domu, wyposażenie się w laptop pracujący na takiej samej podstawie umożliwi nam zachowanie kompatybilności plików i – co za tym idzie – ułatwi wypełnianie codziennych obowiązków. Jeżeli więc zależy nam na utrzymaniu tej jednorodności w ramach stanowiska roboczego czy też tego służącego do rozrywki, laptopy Microsoft również świetnie wpiszą się w tę rolę.

Jakie modele od Microsoftu są warte rozważenia?

Każdy użytkownik jest inny i z tego powodu każdy z nas potrzebuje nieco innego komputera. Z tego względu seria Microsoft Surface jest warta uwagi, ponieważ dostarcza kilka różnych modeli, dopasowanych do różnych potrzeb. Zaliczamy do niej:

  • Microsoft Surface Go, czyli urządzenie łączące w sobie cechy tabletu i laptopa. Idealnie nadaje się dla osób często podróżujących i działających na komputerze w wielu niestandardowych miejscach. Surface Go jest niewielki i waży zaledwie nieco ponad 500 gramów, dzięki czemu można go bez problemu nosić w plecaku, torebce czy neseserze;
  • Microsoft Surface Pro, posiadający podobną konstrukcję jak wersja Go, jednak o większej przekątnej ekranu i trochę większych wymiarach. Pod względem parametrów technicznych i wydajności jest mu bliżej do laptopa z wyższej półki, jednak nadal zachowuje niską wagę i jest bardzo łatwy do przenoszenia;
  • Microsoft Surface Laptop, będący już klasycznym laptopem o 13,5-calowym ekranie. Podobnie jak pozostałe modele z serii również jest bardzo lekki i smukły, o ciekawym designie. Dzięki aluminiowej obudowie i powłoce z alcantary będzie w stanie znieść bez szwanku wiele wojaży i wyzwań;
  • Microsoft Surface Book, czyli sprzęt do zadań specjalnych. Łączy ze sobą wysoką wydajność z wyjątkowym designem, niewielką wagą i dużą wytrzymałością. Bez problemu zniesie największe wyzwania i ułatwi nam codzienną pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj