Streaming, czyli przesyłanie strumieniowe, to metoda przesyłania i pobierania danych. Dotyczy przede wszystkim materiałów audio i video. Polega na nieprzerwanym przekazywaniu dźwięku lub obrazu pomiędzy platformą a jej użytkownikami. Popularność streamingu rośnie szczególnie szybko wśród pasjonatów gamingu i telewizji. Chyba nikt nie lubi, gdy w trakcie streamowania materiału nagle spada jakość usługi, połączenie zawiesza się i jest niestabilne. Czy istnieją sposoby, by zapewnić sobie nieprzerwany streaming w 2021 roku?

Gdzie możesz spotkać się ze streamingiem?

Media strumieniowe są znane od wielu lat. Prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, że korzystasz ze streamingu już długi czas. Popularne radia internetowe korzystają przecież z technologii strumieniowej transmisji danych dźwiękowych. Na pewno korzystałeś kiedyś z Open.fm, który jest bodaj najpopularniejszą platformą radiową online w Polsce.

Innym szeroko znanym medium streamingowym są telewizje internetowe, transmitujące obraz i dźwięk dla swoich widzów. Najczęściej korzystają z nich kluby piłkarskie, by nadawać za pośrednictwem Internetu mecze swoich drużyn. Dziś większość telewizji internetowych przeniosła swoją działalność do serwisu YouTube.

Z technologii w tym samym zakresie korzystają aplikacje do strumieniowania gier. Jeżeli chcesz oglądać, jak inni gracze radzą sobie w grach multiplayer i singleplayer, możesz skorzystać z aplikacji streamingowych dla konsoli PlayStation i Xbox. Komputerowcy korzystać mogą na przykład ze strumieniowania w Steam Remote Play.

Dlaczego streaming nie działa poprawnie?

Zawieszający się i zamrażający obraz czy dźwięk potrafi rozzłościć. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co może być tego przyczyną?

Najczęściej problem leży po stronie słabego łącza internetowego, które nie zapewnia odpowiedniej prędkości transferu danych. Kłopot ten jest jednak bardziej złożony. Może być tak, że to Twój dostawca usług internetowych (ISP) celowo obniża jakość i prędkość Twojego połączenia internetowego.

Jak to możliwe? W ten sposób dostawcy usług próbują wywrzeć na użytkownikach presję, by ci wykupili droższe pakiety z szybszym Internetem. Spadki prędkości mogą być też powodowane treściami, jakie oglądasz w sieci. Jeśli podpadają one w jakiś sposób algorytmom Twojego ISP, ten może zniechęcić Cię do ich streamingu.

Oczywiście jest też bardziej prozaiczny powód, dla którego treści platform strumieniowych się tną. Przepustowość łącza może być niska, gdy wielu użytkowników łączy się z mediami jednocześnie. Jednak nawet to da się naprawić.

Jak streamować bez przerywania?

Streaming w 2021 roku będzie nadal utrzymywał swoją popularność. Może nawet jeszcze bardziej wzrośnie zainteresowanie platformami transmisji strumieniowej. Chociażby za sprawą umowy podpisanej przez Warner Bros. i HBO. Wytwórnia ta będzie jednocześnie udostępniać premiery filmowe w kinach i w sieci. Osoby, które z powodu pandemii koronawirusa wolą zostać w domu, będą mogły oglądać nowości kinowe na telewizorze.

Teraz tym bardziej będziesz chciał, żeby wszystko działało bez najmniejszego problemu. Tym bardziej, że platformy streamingowe kosztują. Często niemałe pieniądze. Skoro płacisz, to wymagasz najlepszej jakości – i to ma sens. Czy jest jakaś możliwość, by uzyskać najwyższą jakość strumieniowania?

Najlepszy sposób na zapewnienie sobie nieprzerwanego streamingu w 2021 roku nazywa się VPN. Być może spotkałeś się już w Internecie z tym skrótem. W sieci jest pojawia się bardzo dużo reklam usług i programów Virtual Private Network (VPN), którym możesz zaufać.

Jak VPN może pomóc w streamingu?

Usługi VPN szyfrują połączenie pomiędzy Twoim urządzeniem a globalną siecią internetową. W ten sposób jesteś w stanie ukryć swoje działania online. Co to ma wspólnego z platformami strumieniowymi?

Posiadając VPN, komunikujesz się bezpośrednio ze zdalnym serwerem, więc żadne ograniczenia przepustowości nie mają na Ciebie wpływu. Możesz w końcu uzyskać pełną prędkość Internetu, za którą płacisz. Bez spowolnień i przerywania przez ikonkę ładowania treści.

Dodatkowo, podczas korzystania z połączenia szyfrowanego, Twój lokalny dostawca usług internetowych nie jest w stanie podejrzeć, czym się właśnie zajmujesz. Im mniej wiedzą o Tobie zewnętrzne firmy, tym bardziej bezpieczny jesteś. Zachowujesz anonimowość i prywatność dzięki VPN.

VPN a zagraniczne platformy streamingowe

Użytkownicy bardzo często decydują się na subskrypcję programów VPN z powodu zapewnień usługodawców o możliwości odblokowania Netflix i innych platform. Jak to wygląda w praktyce?

Musisz mieć wykupiony dostęp do Netflix, HBO GO, Amazon Prime lub dowolnego innego usługodawcy. Chcąc uzyskać nieograniczony i nieprzerwany streaming zagranicznych bibliotek serwisów, powinieneś skorzystać z serwerów VPN.

Dla przykładu: jeśli Twój ulubiony serial dostępny jest w ofercie Netflix US, możesz go oglądać przy użyciu VPN. Wybierz serwer, zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych, by Twoje urządzenie wirtualne było rozpoznawalne jako „amerykańskie”. Następnie otwierając aplikację Netflix, uzyskasz dostęp do treści, które do tej pory były dla Ciebie ukryte z powodu blokady regionalnej. Popcorn do ręki i przyjemnego oglądania!

Nieprzerwany streaming w 2021 roku jest możliwy dzięki użyciu odpowiedniej usługi VPN. W ten sposób nie tylko poprawisz przepustowość swojego łącza internetowego, ale odblokujesz też zagraniczne treści serwisów strumieniowych. Same korzyści!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj