Wypowiedzenie umowy Netia – jasne zasady

Ludzie mają naturalną tendencję do wybierania najwygodniejszych, wymagających jak najmniej wysiłku rozwiązań. Z tego powodu tak wielu klientów przywiązuje się do usług wykonywanych przez jedną konkretną firmę. Większość społeczeństwa kieruje się prosta logiką, że jeżeli jakaś usługa, np. telefoniczna, się sprawdza, nie warto z niej rezygnować, ponieważ znalezienie nowej, równie dobrej lub lepszej, może kosztować sporo czasu i wysiłku. Takie podejście towarzyszy wielu abonentom internetu, którzy raz podpisawszy umowę z dostawcą, nie wykazują chęci, by w jakikolwiek sposób renegocjować warunki współpracy. W życiu każdego niezadowolonego konsumenta nadchodzi jednak taki moment, w którym postanawia on zmienić swoją sytuację i poszukać innej oferty na dostarczanie internetu, telefonu stacjonarnego czy telewizji kablowej, najlepiej w jednym pakiecie . Nie wszyscy do końca zdają jednak sobie sprawę z tego, w jaki sposób załatwić tego rodzaju formalności i zrezygnować z usług świadczonych przez daną firmę. Na całe szczęście klienci firmy Netia mają znacznie ułatwione zadanie. Wypowiedzenie umowy Netia opisuje bowiem bardzo dokładnie na swojej stronie internetowej oraz w ulotkach informacyjnych. Wzór wypowiedzenia Netia zamieściła również na swoim portalu, dzięki czemu po podjęciu decyzji o zmianie operatora nie trzeba udawać się do salonu, a wszystkie formalności można załatwić online.

Wzór wypowiedzenia Netia

Netia należy do czołowych dostawców telewizji, internetu i telefonu działających na polskim rynku. Chociaż przedsiębiorstwo to zbiera świetne opinie, nie wszystkim klientom będą w pełni odpowiadały usługi przez nie świadczone. Z tego powodu wart zapoznać się z zasadami dotyczącymi kończenia współpracy. Wzór wypowiedzenia Netia dostępny w internecie może bardzo ułatwić przejście przez całą tę procedurę. Wypowiedzenie jest dokumentem, którego forma i elementy zostały dokładnie określone. Powinno ono:

  • zostać sporządzone w formie pisemnej
  • zawierać wszystkie niezbędne dane (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) osoby wypowiadającej
  • wskazywać dokładnie, jaka umowa i o jakiej treści ma zostać wypowiedziana
  • podpis klienta wypowiadającego

Wypowiedzenie – i co dalej?

Chociaż wydaje się, że samo sporządzenie wypowiedzenia umowy Netia nie powinno nikomu nastręczać większych trudności, część klientów może nie wiedzieć, jakie kroki należy podjąć później. Istnieje kilka sposobów na złożenie wypowiedzenia. Można zanieść je do najbliższego salonu Netia, co jednak niektórzy uznają za zbyt czasochłonne. Większość klientów wybiera zatem opcję przesłania wypowiedzenia faksem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj