Koniec współpracy – wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat jest największą w Polsce platformą satelitarną, dostarczającą do tysięcy domów szybki bezprzewodowy internet, telewizję kablową oraz satelitarną, a także abonamenty telefoniczne. Firma oferuje setki kanałów, dzięki czemu wielu Polaków uważa się za fanów jej usług. Jak to zwykle jednak bywa, nie każdemu przypadną do gustu usługi świadczone przez Cyfrowy Polsat. Może się zdarzyć tak, że jakiś klient zapragnie złożyć wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat. Istotą wypowiedzenia jest przekazanie usługodawcy oświadczenia woli o tym, że nie chce się już korzystać z jakiejś oferty i pragnie się zakończyć współpracę. W jakiej jednak formie składa się wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat? Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego każde wypowiedzenie bezwzględnie musi zostać utrwalone na piśmie. Osoby, które nie wiedzą, co dokładnie miałyby napisać, nie powinny się martwić, ponieważ w internecie z łatwością można znaleźć wzór wypowiedzenia Cyfrowy Polsat. Na stronie internetowej usługodawcy dokładnie opisano także wszystkie kroki, które trzeba podjąć, jeśli planuje się rezygnację z pakietów Cyfrowego Polsatu.

Wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat – kiedy złożyć?

Wzór wypowiedzenia umowy Cyfrowy Polsat może wiele ułatwić w przeprowadzeniu całej procedury, aby jednak uniknąć przykrych niespodzianek, warto sprawdzić także, w jakim terminie należy złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu. Jak wynika z Kodeksu Cywilnego, umowa, która została zawarta na czas nieokreślony, w pierwszym roku jej trwania może zostać wypowiedziana na miesiąc przed. W drugim roku obowiązywania umowy termin ten wynosi dwa miesiące, a po trzecim roku trzy miesiące. Aby więc wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat było skuteczne, należy pilnować terminów ustawowych, w przeciwnym razie można narazić się na pewne nieprzyjemności.

Wzór wypowiedzenia Cyfrowy Polsat – jak wypełnić?

Wzór wypowiedzenia Cyfrowy Polsat pozwala na szybkie i intuicyjne wypełnienie dokumentu, co nie oznacza, że w formularzu nie da się popełnić błędu. Aby skutecznie zakończyć współpracę, należy zadbać o to, by wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat zawierało wszystkie potrzebne dane wpisane w sposób poprawny. Składając wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat, trzeba przedstawić usługodawcy następujące informacje:

  • numer klienta
  • datę zakończenia trwania umowy
  • wskazanie, o jaki rodzaju pakietu chodzi (internet, telewizja czy telefon)
  • imię i nazwisko klienta
  • adres (ulica, numer domu i mieszkania, miasto i kod pocztowy)
  • pesel
  • adres e-mail

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj