Rangi w LoL – jakie są rangi w League of Legends?

League of Legends jest grą komputerową wyprodukowaną przez Riot Games. Podobnie jak w innych grach online, tak i w tej istnieje system rankingowy. W grze istnieją dwa tryby rankingowa solo/duet oraz rankingowa elastyczna. W grach rankingowych można brać udział samemu lub z drużyną.

Jakie są rangi w League of Legends?

W grze istnieje 9 rang, początkowe 6 dzieli się na 4 dywizje. Rangi w LoL wyglądają następująco:

  • Żelazo(IV-I)(iron)
  • Brąz(IV-I)(bronze)
  • Srebro(IV-I)(silver)
  • Złoto(IV-I)(gold)
  • Platyna(IV-I)(plantinum)
  • Diament(diamond)
  • Mistrz(master)
  • Arcymistrz(grandmaster)
  • Pretendent(challenger)

Jak wyglądają poszczególne rangi w LoL?

Żelazo to najniższa ranga w grze. W żelazie można zazwyczaj spotkać graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygoda z grami rankingowymi w League of Legenda. Jest to również ranga, do której trafiają gracze z aktualnie najniższym poziomem umiejętności. Dla wielu ta ranga jest świetnym miejscem do tego, aby szlifować swoje umiejętności. Dzięki zdobytemu doświadczeniu można powoli rozpocząć wspinaczkę w górę rankingu i stawać się coraz lepszym graczem.

Drugą najniższą rangą po ironie jest brąz. Ze statystyk wynika, że dwóch na dziesięciu graczy League of Legends posiada właśnie taką rangę. Dlatego też jest to jedna z najliczniej obsadzonych rang w tej grze. Zazwyczaj trafiają tam gracze ze średnimi umiejętnościami, którzy dopiero rozpoczęli rozgrywanie gier rankingowych.
Po brązie jest srebro, gdzie trafia 25% graczy LoL’a. Doświadczeni gracze nie mają zwykle problemu z wyjściem z tej dywizji i kontynuowania swojej wspinaczki ku większym osiągnięciom.

Kolejną rangą złoto, które jest dla wielu regularnych graczy ostatnim przystankiem przed wejściem na wyższy szczebel w League of Legends. Złoto jest jednak celem minimum dla większości graczy, gdyż od tego poziomu otrzymuje się nagrody w postaci skórek do postaci.

W platynie meldują się gracze, których umiejętności są wyższe od 90% osób grających w LoL’a. Jest to więc spore wyróżnienie.

Diament, master oraz grandmaster to rangi, w których znajdują się najlepsi gracze i jest ich niezwykle mało. Rozgrywając gry w masterze oraz grandmasterze można liczyć na to, że spotka się tam profesjonalnych graczy.

Jak awansować do wyższej rangi w League of Legends?

Grając w gry rankingowe zbieramy punkty lub tracimy. Kiedy wygrywamy dostajemy je, gdy przegrywamy tracimy. Jeśli chcemy awansować musimy uzbierać 100 punktów oraz wygrać dwa z trzech następnych meczy. Dzięki temu nasza ranga w LoL zostanie podwyższona. W momencie kiedy mamy 100 punktów w pierwszej dywizji Złoto i walczymy o Platynę 4, wówczas musimy wygrać aż 3 z 5 gier. Od rangi Mistrz następuje zmiana. Zbierane są punkty, następnie co 24 godziny gracze z największą ilością punktów idą w górę, natomiast najniższą spadają w dół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj