Media społecznościowe cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród młodzieży, ale także starszych użytkowników internetu. Większość z nas posiada konto przynajmniej na jednym z tego typu portali, gdyż stanowią one wygodną formę nawiązywania i utrzymywania kontaktu z osobami mieszkającymi nawet na drugim końcu świata. Poprzez media społecznościowe możemy również wyrażać nasze poglądy, dzielić się swoimi pasjami i osiągnięciami, a także organizować różnego rodzaju wydarzenia. Portalem społecznościowym, który od lat niezmiennie cieszy się sporą popularnością jest Facebook (w skrócie FB), na którym konto zakłada coraz więcej nowych użytkowników. Rejestracja jest naprawdę łatwa – wystarczy jedynie adres email i hasło, aby stać się dumnym posiadaczem profilu FB. Niestety, często zdarza się, że posiadając wiele innych kont na różnych stronach, gubimy nasze hasło, przez co nie możemy się zalogować. W takim wypadku zastanawiamy się, czy istnieje sposób jak odzyskać hasło na FB? Na szczęście twórcy portalu przewidzieli tego typu sytuacje i stworzyli system, dzięki któremu odzyskiwanie hasła Facebook jest banalnie proste.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook – krok 1.

Odzyskiwanie hasła Facebook powinniśmy zacząć od wejścia na stronę logowania FB, która wyświetla się od razu po wejściu w link w wyszukiwarce. Znajduje się tam okienko logowania, zawierające miejsca na wpisanie adresu email oraz hasła. Następnie klikamy w widoczny pod spodem napis „nie pamiętasz hasła? „, który przekieruje nas do kolejnego etapu.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook – krok 2.

Kolejnym etapem procedury odzyskiwania hasła Facebook jest podanie danych, które umożliwią naszą identyfikację. Do wyboru mamy 3 opcje:

  • adres email,
  • numer telefonu
  • imię i nazwisko.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook przez email.

Wybierając opcję odzyskiwania hasła Facebook przez email, w wyświetlone okienko należy wpisać nasz adres mailowy, który podaliśmy przy zakładaniu konta i kliknąć „szukaj”. Następnie musimy zalogować się to konto email, gdzie otrzymamy wiadomość z sześciocyfrowym kodem dostępu.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook przez numer telefonu.

Wybierając opcję odzyskiwania hasła Facebook przez numer telefonu, należy wpisać nasz numer w wyświetlonym okienku i kliknąć „szukaj”. Po chwili powinniśmy otrzymać SMS z sześciocyfrowym kodem dostępu.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook przez imię i nazwisko.

Wybierając opcję odzyskiwania hasła Facebook przez imię i nazwisko, w wyświetlone okienko wpisujemy nasze dane. Należy pamiętać, by wpisać dokładnie takie, jakie widnieją w naszej nazwie konta. Następnie na ekranie wyświetlą się różne profile, wśród których powinniśmy wybrać swój. Ułatwi nam to zdjęcie profilowe. Po kliknięciu w odpowiednie konto, Facebook przekieruje nas dalej, gdzie otrzymamy dalsze instrukcje.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook – krok 3.

Po otrzymaniu sześciocyfrowego kodu powinniśmy wrócić na stronę FB, gdzie musimy wpisać go w wyświetlonym okienku, a następnie kliknąć przycisk „dalej”, który przekieruje nas do kolejnego etapu procedury odzyskiwania hasła Facebook.

Jak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook – krok 4.

Ostatnim etapem procedury odzyskiwania hasła Facebook jest ustawienie nowego hasła. Musimy wpisać je dwukrotnie, w jednym i drugim okienku. Po zatwierdzeniu nowego hasła, wystarczy zalogować się za jego pomocą na nasz profil.

Jak widać, istnieje kilka sposobów jak odzyskać hasło na FB. Warto jednak pamiętać, że aby nie dopuścić do sytuacji utraty hasła, warto wybrać takie, które łatwo zapamiętamy lub zapisać je w innym miejscu, do którego tylko my mamy dostęp. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy także podawać hasła innym osobom, ponieważ grozi to włamaniem na nasze konto i możliwością jego trwałej utraty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj