Lato co roku w Polsce jest bardziej upalne i słoneczne, co może być sporym problemem dla osób chorych, starszych, dzieci i kobiet w ciąży. Mieszkanie na wysokim piętrze w bloku, słońce padające w okna przez cały dzień i brak możliwości schłodzenia się, to przyczyny, dla których ludzie posiadają w mieszkaniu co najmniej jeden wentylator. Warto poznać wskazówki dotyczące jego wyboru.

Rodzaje wentylatorów

Najpopularniejszym rodzajem wentylatorów są te klasyczne, które wyposażone zostały w okrągłą tarczę, w środku której kręci się śmigło. Jest to najtańszy rodzaj tego typu urządzeń, produkowanych z plastiku lub metalu. Bardziej poręczne, ale mniej wydajne są wentylatory na biurko, przydatne przy pracy. Kolejny rodzaj, stający się coraz bardziej popularny to wentylatory kolumnowe. Są eleganckie, o ciekawym kształcie i dobrej wydajności. Bardziej cichym, a zarazem dobrze chłodzącym wentylatorem jest ten bezłopatkowy, który nie posiada w obudowie śmigła. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety, w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji użytkowników.

Najważniejsze parametry

Przy wyborze wentylatora do mieszkania warto kierować się nie tyle jego rodzajem czy wyglądem, ile parametrami, które są kluczowe przy odpowiedniej pracy. Są to przede wszystkim: moc i wydajność urządzenia, regulacja prędkości pracy, średnica śmigła, głośność, oscylacja i regulacja kąta nachylenia głowicy. Im większe pomieszczenie, tym wentylator powinien posiadać większą moc i średnicę śmigła. Dodatkowym atutem będą, np. cicha praca, tryb nocny, pilot i programator czasu pracy. Zaawansowane modele wyposażone są także w wyświetlacz, jonizator powietrza oraz aromaterapię. Na niewielkie mieszkanie w bloku wystarczy lepszej jakości urządzenie stojące o mocy ok. 70W. Aby sprawdzić głośność urządzenia i moc wiania, dobrze jest zrobić zakupy stacjonarnie, np. w sklepie ze sprzętem RTV i AGD, gdzie wentylatory latem wypakowywane są na wystawę. Więc ciekawostek i nowinek technologicznych znajdziesz na stronie Smartix.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj