We wrześniu, najpóźniej październiku 2021 roku nastąpi oczekiwana przez miłośników Apple premiera nowego iPhone 13. W porównaniu do modeli iPhone 12 prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z ewolucją, a nie rewolucją. Co wiemy już na temat najnowszy flagowców w ofercie Apple?

Gama modeli iPhone 13 – ewolucja, nie rewolucja

Podobnie jak w przypadku „dwunastki” Apple wypuści na rynek 4 modele swojego najnowszego flagowca:

  • iPhone 13 Mini,
  • iPhone 13,
  • iPhone 13 Pro,
  • iPhone 13 Pro Max.

Smartfony będą charakteryzować się identycznymi gabarytami i rozmiarami ekranów, jak telefony poprzedniej generacji. Wersja Mini to 5,4-calowy wyświetlacz OLED. Standardowy iPhone 13 oraz mogę Pro będą posiadać przekątna ekranu 6,1 cala. IPhone 13 Pro Max zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala. Użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do ergonomicznego uchwytu swojego telefonu w dłoni nie muszą więc przygotowywać się na niespodzianki i zmiany.

Zmniejszone wcięcie w ekranie

Notch, czyli nielubiane przez wielu użytkowników wcięcie w górnej części ekranu niestety nie zostanie zlikwidowane w najnowszych iPhonach. Przyglądając się zdjęciom „trzynastek” można jednak zauważyć, że wcięcie zmniejszy się aż o 8 mm. Zmianę najmocniej odczują użytkownicy wersji Mini.

Wyświetlacz 120 Hz

Wyraźną nowością będzie także częstotliwość odświeżania w wyświetlaczach montowanych w wersjach Pro oraz Pro Max. Będą one odświeżane z częstotliwością 120 Hz. W pozostałych modelach utrzymany zostanie standardowa wartość 60 Hz.

Parametry techniczne

Właściciele iPhone’a 13 w wersji Pro Max z pewnością ucieszą się z dość pojemnej baterii 4,352 miliamperogodzin. 3095 mAh to pojemność akumulatorów dwóch środkowych wersji. Posiadacze iPhone’a 13 Mini muszą zadowolić się akumulatorem o pojemności 2406 mAh. Telefony będą dostępne z 64 GB, 128 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej, a w wersjach Pro i pro Max nawet 512 GB.

Do wyposażenia wszystkich modeli będą zaliczały się:

  • port Lightning,
  • układ Apple A15 Bionic,
  • kamerka do wideorozmów z funkcją Center Stage,
  • modem 5G.

Miłośnicy marki Apple powinni więc trzymać się kilka miesięcy z wymianą swojego smartfona. W razie jego uszkodzenia można zdecydować się na naprawę w atrakcyjnej cenie: http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku.

Więcej ciekawych treści związanych z urządzeniami Apple znajdziesz na stronie: https://www.macforce.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj