W dzisiejszych czasach posiadanie elektronicznej skrzynki mailowej to absolutna podstawa i obowiązek. Obecnie w internecie można załatwić wiele rzeczy, zarówno opłacić rachunki, jak i pracować czy robić zakupy. Do zdecydowanej większości z tych czynności potrzebne jest nam konto pocztowe. W dzisiejszym artykule pokażemy wam krok po kroku, jak założyć konto na Gmail, i dlaczego zdecydować się właśnie na tę pocztę.

Dlaczego warto założyć pocztę na Gmailu?

Gmail jest uznawany przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa za jedną z bezpieczniejszych poczt internetowych. Właścicielem Gmaila jest Google, jeden z największych graczy na rynku internetowym. Google posiada zespół profesjonalistów, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników i są w stanie bardzo szybko wykryć jakiekolwiek błędy. Co ciekawe, Gmail posiada obecnie ponad 1,5 miliarda kont, co stanowi ok. 20% ludzi na całym świecie! Jeśli chcesz do nich dołączyć, poniżej przedstawimy Ci, jak to zrobić.

Zakładanie poczty Gmail

Aby korzystać z poczty Gmail, musimy założyć konto Google. Jest to o tyle wygodne, że oprócz samego Gmaila, mamy dostęp do innych usług Google, takich jak Dysk Google czy YouTube, za pomocą jednego konta.

Poczta Gmail – dane oraz wybór nazwy

Zaczynamy od przejścia na stronę do zakładania konta Google, którą znajdziecie pod tym linkiem. Następnie wpisujemy w okienkach swoje imię oraz nazwisko i przechodzimy do ustalenia nazwy użytkownika. Nazwa użytkownika to nic innego jak przedrostek przed końcówką „@gmail.com”. Możecie wymyślić cokolwiek tylko chcecie, pod warunkiem, że inny użytkownik nie wybrał już takiej samej nazwy. W nazwie dozwolone jest użycie liter, cyfr oraz kropek. Zazwyczaj użytkownicy decydują się na nazwy powiązane z ich imieniem i nazwiskiem, ale absolutnie nie jest to konieczne.

Konto na Gmailu – ustawianie hasła

Kolejny etap to ustawianie hasła. Możemy użyć co najmniej ośmiu znaków, używając przy tym zarówno cyfr jak i liter oraz symboli. Warto zdecydować się na hasło inne niż posiadane przez nas na innych kontach, powinno też być unikalne i stosunkowo skomplikowane, aby jak najlepiej zabezpieczyć dostęp do naszej poczty Gmail.

Zakładanie konta na Gmail – kolejny etap

Po ustaleniu odpowiedniego hasła Google poprosi nas o numer telefonu, datę urodzenia, płeć oraz inny adres pomocniczy.  Wszystkich danych oprócz daty urodzenia możemy nie podawać, jednak zaleca się ich uzupełnienie. Dlaczego? Takie dane okazują się bardzo przydatne m.in. w przypadku zapomnienia hasła. Jeśli zapomnimy hasła, możemy dostać specjalnego maila, do ustalenia nowego hasła, na adres mailowy podany właśnie w momencie rejestracji. Warto się zabezpieczyć na taką sytuację i podać te dane. Jeśli już to zrobimy, przechodzimy dalej.

Akceptowanie warunków posiadania poczty Gmail

Ostatnim etapem jest zaakceptowanie warunków posiadania konta Google oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Po przeczytaniu regulaminu, który wyświetli nam się na stronie, zaznaczamy kwadraciki pod spodem, że wyrażamy zgodę, i klikamy przycisk „dalej”. I gotowe! Nasze konto Google jest już aktywne. Jak widzicie, zakładanie poczty Gmail naprawdę nie jest trudne i zajmuje kilka minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj