Internet jest niezrównanym źródłem informacji i pozwala na komunikację z innymi ludźmi, niezależnie od odległości. Na licznych portalach społecznościowym, stronach internetowych, czatach i forach możemy poznać osoby, które mają podobne zainteresowania i podzielić się swoją opinią ze światem. W internecie uniwersalnym językiem jest angielski, ale internauci stworzyli swój własny system porozumiewania się, w którym znajdziemy wiele skrótów, takich jak WTF, XD, BTW, LOL, IDK, UWU, OMG, LMAO czy KK. Dla osób nieobytych z internetowym slangiem skróty te mogą być zupełnie niezrozumiałe, a niewłaściwie użyte mogą prowadzić do wpadki. Co oznaczają powyższe skróty?

Co znaczy WTF?

WTF to skrót od popularnej frazy „What The Fuck”, która wyraża zdziwienie, zaskoczenie, a czasem zgorszenie. Można użyć jej kiedy zaskoczenie jest negatywne, ale także kiedy coś nieoczekiwanie nas rozbawi. WTF to jeden z najczęściej spotykanych w internecie skrótów, warto zatem znać jego znaczenie.

Jak używać XD?

XD to tekstowa reprezentacja śmiejącej się twarzy. X to zamknięte oczy, które towarzyszą rozbawieniu, a D to uśmiechnięte usta. XD jest używane zwykle na końcu zdania, podobnie jak emoji i emotikony.

BTW, o co chodzi?

BTW to skrót od angielskiego wyrażenia „By The Way”, które na polski można przetłumaczyć jako „a przy okazji”, „korzystając z okazji”. Zazwyczaj BTW używane jest kiedy chcemy dodać coś do wypowiedzi lub zwrócić na coś uwagę.

Co oznacza LOL?

LOL w internetowym slangu zazwyczaj oznacza „Laughing Out Loud”, czyli „śmieję się na głos”. Fraza ta używana jest aby zaznaczyć że coś nas rozbawiło, jako zamiennik tradycyjnej onomatopei śmiechu „haha”. Należy uważać jednak na kontekst, ponieważ LOL używany jako rzeczownik może także oznaczać popularną w internecie grę, League of Legends.

Nie wiem co to znaczy – IDK?

Kolejnym popularnym skrótem jest IDK. Rozwinięcie skrótu IDK to „I Don’t Know”, które dosłownie oznacza „nie wiem”. IDK może stanowić odpowiedź na pytanie lub po prostu być zamiennikiem pełnej frazy.

Jak używać UWU?

UWU, pisane też UwU, to stosunkowo nowe wyrażenie, które jest tekstową reprezentacją zadowolonej, uroczej twarzy. Używane jest w celu nadania wypowiedzi słodkiego tonu i zostało rozpowszechnione w internecie głównie przez fanów i fanki K-Popu, którzy za pomocą UwU często opisują swoich ulubionych idoli.

OMG, co to jest?

OMG to skrót od „Oh My God”, wyrażający zaskoczenie, zarówno pozytywne jak i negatywne. Jest to odpowiednik polskiego „O mój Boże” i może być używany w zasadzie w ten sam sposób jak to wyrażenie.

Co oznacza LMAO?

LMAO to akronim angielskiego „Lauging My Ass Off”, co w dosłownym tłumaczeniu oznaczałoby, że śmieję się tak bardzo, że odpada mi tyłek. Oczywiście, wyrażenie to oznacza że coś nas bardzo rozbawiło, a w polskim młodzieżowym slangu odpowiednikiem LMAO byłoby powiedzenie, że „kisnę”, „mam bekę” lub „gniję”.

KK

KK oznacza nic innego jak „Okay”, czyli w porządku, spoko. Wcześniejszą wersją było K, ale to właśnie KK zyskało większą popularność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj