Bycie anonimowym w sieci to dla wielu z nas konieczność. Niektórzy z surfujących po sieci uparcie twierdzą, że są w pełni bezpieczni i nikt nie wie jakie ruchy w sieci wykonują. Nie jest to jednak prawdą i pragnąc być anonimowym w wirtualnym świecie warto korzystać z sieci VPN.

Co to jest VPN?

Sieć VPN nie jest niczym nowym. Jednak obecnie spotykaną usługę VPN ciężko zestawić z wirtualną sieć prywatną, z jaką mogliśmy mieć do czynienia w przeszłości. Kiedy tak naprawdę potrzebujesz sieci VPN? W zasadzie to zawsze gdy korzystasz z usług internetowych.

Niektóre strony internetowe oraz dostawca usług internetowych mogą stale śledzić Twoją aktywność online. Gdy zdecydujesz się zainstalować VPN to zyskasz na bezpieczeństwie. Usługa VPN to nie tylko ukrywanie tego co robisz online. Połączenie VPN takie jak AVG secure VPN pozwoli także zatrzymywać złośliwe oprogramowanie.

Jaki darmowy VPN jest najlepszy? Co daje połączenie z serwerem VPN?

Często stawiamy pytanie jaki darmowy VPN jest najlepszy? Gdy korzystamy z sieci wirtualnej sieci prywatnej (virtual private network) to dostawcy usług internetowych nie wiedzą, z jakimi witrynami internetowymi jesteśmy połączeni. Używając VPN widzą oni jedyne adres IP serwera. Gdy działa VPN to łączymy się z siecią poprzez tunel VPN jaki tworzony jest przez specjalne serwery VPN.

Skoro już wiesz jak działa usługa VPN – to pewnie utwierdzasz się w przekonaniu, że potrzebujesz VPN. Wirtualne sieci prywatne oferowane są w wersji darmowej oraz płatnej. Darmowe sieci VPN często generują ograniczenia i niejednokrotnie działają jak zwykły serwer proxy. Wówczas poznanie prawdziwego adresu IP nie jest dużym wyzwaniem. Tak działają usługi VPN od Opery. Taki serwer VPN w rzeczywistości nie zapewni bezpiecznego połączenia i dostawca internetu może widzieć naszą aktywność.

Darmowe oprogramowanie VPN czasami również świetnie działa. Na stronie dobryvpn.pl najdziemy ranking na temat dostawców VPN. Jeśli potrzebujesz usługi VPN to warto szukać też darmowych rozwiązań. Używanie VPN w aplikacji VPN zawsze poprawia bezpieczeństwo w jakimś stopniu i chroni dane przesyłane, chociażby z publicznych hotspotów.

Jak wirtualna sieć prywatna VPN zapewnia bezpieczną anonimowość?

Korzystanie z wi fi, serwisów VOD czy google news to obecnie standard. Przyzwyczailiśmy się do tego, że urządzenia mobilne oferują dostęp do sieci z dowolnego miejsca na świecie. Poprzez tunelowanie VPN szyfruje się poufne informacje, aby nie przeciekły na strony hakerów.

W celu uzyskania dostępu do witryny odwiedzasz jej adres, ale nie zawsze jest to bezpieczne połączenie. Czasami z otrzymywanych danych przechwyconych przez strony korzystają właśnie hakerzy. Korzystając z szyfrowanego połączenia z użyciem serwera VPN zapewnimy sobie prywatność online i ukryjemy dane nawet przed usługodawcą internetowym.

Sytuacje, w których używanie sieci VPN przyniesie korzyści

Gdy zdecydowaliśmy już o wyborze VPN to warto wspomnieć kiedy przyjdzie nam z pomocą VPN. Otóż korzystanie z VPN jest szczególnie zalecane gdy pobieramy jakieś pliki z sieci. Również warto VPN wybrać gdy oglądamy materiały z sieci w postaci strumienia. Gdy działa wirtualna sieć prywatna to możemy być spokojni o nasze dane.

Czy trzeba samodzielnie skonfigurować VPN?

Żeby VPN działał prawidłowo to konieczna będzie konfiguracja VPN. Ta kwestia nie leży jednak po naszej stronie. Jeśli przebieramy w płatnych sieciach VPN to o konfigurację należy poprosić dostawcę VPN. Niektóre oferty płatne okazują się naprawdę korzystne. Koszt kilkunastu złotych miesięcznie nie jest dużym obciążeniem domowego budżetu. Dzięki temu jednak sporo zyskamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj