System operacyjny Windows 10 obejmuje współcześnie pierwsze miejsce pod względem popularności na świecie, na co wpływ ma z pewnością szereg zalet i udogodnień. Wielu użytkowników nie wyobraża sobie pracy na innym oprogramowaniu, co można powiedzieć również o pakiecie Office 2019, który wyznacza pewien standard pracy biurowej, szkolnej i personalnej. Czym charakteryzuje się system Windows 10 oraz najnowsza wersja pakietu biurowego Microsoft Office?

Windows 10, czyli system dla każdego!

Oprogramowanie komputerowe Windows 10 zadebiutowało 29 lipca 2015 roku, po ponad roku zapowiedzi innowacyjnego systemu operacyjnego. Jego głównym założeniem była eliminacja wszelkich nieprawidłowości powiązanych z interfejsem użytkownika wraz z przywróceniem menu Start, przy jednoczesnej obsłudze ekranu dotykowego.

System operacyjny dostępny jest dla urządzeń, takich jak:

 • komputery stacjonarne,
 • laptopy,
 • tablety,
 • smartfony,
 • konsole Xbox One.

Dla kogo jest przeznaczony Windows 10?

Windows 10 odznacza się wyjątkową uniwersalnością, porównując go z innymi systemami operacyjnymi. Dzięki kilku dostępnym wersjom, z powodzeniem korzystać z niego mogą zarówno użytkownicy domowi, jak również biznesowi, pracownicy dużych firm, korporacji i przedsiębiorstw. Oprogramowanie to w wersji Education jest przyjazne także dla uczniów i studentów, oferując szeroki wachlarz aplikacji zwiększających zaangażowanie i chęć do nauki. Windows 10 jest systemem dla każdego, gwarantując jego użytkownikom praktycznie nieograniczone możliwości.

Wersje systemu Windows 10

Na rynku dostępne są następujące wersje systemu Windows 10:

 • Home– dla użytkowników domowych,
 • Pro (Professional)- dla użytkowników biznesowych,
 • Education– dla placówek edukacyjnych, uczniów i studentów,
 • Enterprise– dla przedsiębiorstw i korporacji,
 • Mobile– na urządzenia mobilne.

Rodzaje licencji

Wyróżniamy dwie wersje licencji systemu Windows 10:

 • OEM,
 • BOX.

Pierwsza z nich, OEM (Original Equipment Manufacturer), sprzedawana jest przez inną firmę niż Microsoft i najczęściej jest systemem domyślnie wbudowanym w komputer bądź laptop. Wersja BOX umożliwia użytkownikom więcej opcji i daje znacznie większe uprawnienia, w porównaniu do swojego powyższego odpowiednika.

Office 2019 – pakiet biurowy z kompleksowym wsparciem

Microsoft Office 2019 stanowi najnowszą wersję pakietu biurowego Microsoft Office, oficjalnie debiutującego na systemach Windows 10 i MacOS 24 września 2018 roku. Wyróżnia się on szeregiem nowych funkcji, umożliwiających użytkownikom intuicyjną i komfortową pracę we wszystkich narzędziach, wchodzących w jego skład.

Co nowego w pakiecie Office 2019?

Office 2019 w pierwszej kolejności stawia na zwiększoną atrakcyjność wizualną, która uatrakcyjnia pracę w poszczególnych programach. Ponadto wprowadza nowe funkcje w arkuszu kalkulacyjnym Excel, obsługę równań LaTeX i płynne animacje w oprogramowaniu PowerPoint. Jedną z koronnych nowości są również innowacyjne narzędzia pisma odręcznego, wyróżniające Office 2019 na międzynarodowym rynku pakietów biurowych.

Dla kogo przeznaczony jest pakiet Office 2019?

Pakiet Office 2019 przeznaczony jest zarówno dla użytkowników prywatnych, jak również dla uczniów, studentów i pracowników większych firm i korporacji. Uniwersalne podejście wyrażone jest w poszczególnych wersjach, przeznaczonych dla odbiorców z odmiennych dziedzin.

3 wersje pakietu i rodzaje licencji

Na rynku dostępne z 3 wersje pakietu Office 2019:

 • Home&Student– dla użytkowników domowych i uczniów, zawiera narzędzia Word, Excel, PowerPoint i OneNote,
 • Home&Business– dla użytkowników domowych i małych firm, dodatkowo zawiera narzędzia Outlook i OneDrive,
 • Professional– najszersza wersja pakietu, dodatkowo zawiera narzędzia Access i Publisher.

W przypadku Office 2019, Microsoft postawił na dożywotnią licencję, w porównaniu do jego poprzednika (Office 365), którego licencja obejmowała 12 miesięcy.

Najnowsze oprogramowanie komputerowe kupisz wygodnie na stronie https://soft360.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj