Ekrany LCD TFT są sterowane za pomocą tzw. tranzystorów unipolarnych, co pozwala uzyskać najwyższej jakości obraz. Wyświetlacze tego typu znajdują zastosowanie w szeroko pojętej reklamie i akcjach marketingowych, przemyśle, motoryzacji, branży medycznej, a także branży użytkowej i rozrywkowej. Wyświetlacze LCD-TFT zapewniają prawidłowe działanie nawet w najtrudniejszych warunkach, stając się numerem jeden w obszarze technologii wizualizacji informacji.

Wyświetlacze LCD TFT w urządzeniach mobilnych

Możliwości wyświetlaczy LCD TFT znajdują zastosowanie w produkcji m.in. smartfonów, tabletów, notebooków, monitorów czy laptopów. Takie rozwiązanie zapewnia jasny i wyraźny obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Przekłada się to na najwyższe wrażenia zarówno z rozgrywek gamingowych, jak i codziennego użytkowania multimediów. 

Matryce tego typu posiadają wbudowane technologie pozwalające utrzymać obraz aż do momentu całkowitego rozładowania. Ponadto osiągnięty efekt cechuje się lepiej zbalansowanym nasyceniem kolorów i kontrastem.Wyświetlacze LCD TFT to tzw. matryce aktywne, w których piksele kontrolowane są przez cztery osobne tranzystory. Każdy z nich ma inne zadanie — jeden odpowiada za jasność obrazu, a pozostałe za kolorystykę. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokiej rozdzielczości przy zachowaniu optymalnej ostrości i szybkim czasie reakcji. W codziennym użytkowaniu czy podczas rozgrywek gamingowych jest to niesamowicie istotna kwestia. 

Wyświetlacze LCD TFT w urządzeniach medycznych 

Wyświetlacze LCD TFT znajdują zastosowanie także w branży medycznej. Wykorzystywane są one do produkcji specjalnych monitorów służących do pomiaru ciśnienia krwi, EKG czy ultrasonografy. Dzięki temu lekarz lub personel medyczny mogą monitorować wyniki badań pacjentów i szybko reagować na wszelkie niepokojące sygnały. 

Wyświetlacze LCD TFT w przemyśle i motoryzacji

Wyświetlacze LCD TFT coraz częściej instalowane są w nowoczesnych samochodach, aby zapewnić kierowcy przejrzysty i łatwy do odczytania obraz z nawigacji i systemów multimedialnych. Wyświetlacze tego typu znajdują też zastosowanie w produkcji urządzeń wymagających bardzo wysokiej precyzji wyświetlania obrazu, czyli np. paneli kontrolnych w automatyce przemysłowej i w systemach bezpieczeństwa. Ponadto wyświetlacze LCD TFT montuje się również w urządzeniach pomiarowych i wizualizacyjnych. 

Wyświetlacze LCD TFT w reklamie 

Nowoczesny marketing wymaga zastosowania innowacyjnych narzędzi, które przełożą się na lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy poziom rozpoznawalności marki. Wyświetlacze LCD TFT pełnią funkcję interaktywnych ekranów tj. telewizorów, paneli reklamowych czy billboardów cyfrowych, których zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klientów i przekazanie im informacji o danym produkcie. Treść może być wówczas dowolnie modyfikowana i aktualizowana, aby dostosować wyświetlany komunikat do pory dnia czy grupy docelowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj