myjnia bezdotykowa skywing

38 milionów – tyle samochodów jest obecnie zarejestrowanych w Polsce. Biorąc pod uwagę statystyki sprzed kilkunastu lat, liczba aut na polskich drogach znacząco się zwiększa. Każdy pojazd jest tankowany, naprawiany i… myty, aby utrzymać dobrą kondycję lakieru nadwozia. Nie może zatem dziwić, że liczba niewielkich myjni samoobsługowych systematycznie rośnie. Dla wielu inwestorów jest to bardzo rozsądny sposób na osiągnięcie stałego dochodu pasywnego. Dla użytkowników zaś liczy się szybkość, ekonomiczność i wygoda.

Myjnia samoobsługowa jest coraz częściej uważana za biznes, który nie podlega gwałtownym zmianom na rynku. Wszak samochodów ciągle przybywa, a nie każdy kierowca ma ochotę, czas i pieniądze, aby regularnie odwiedzać profesjonalny punkt detailingowy. Myjnia bezdotykowa jest w dodatku bardzo lubianym miejscem, w którym warto się zatrzymać podczas podróży. Czy w obecnych warunkach warto zastanowić się nad ulokowaniem swoich funduszy w tego typu rozwiązanie? W końcu mądrze rozplanowana inwestycja może przynieść długotrwały zysk. Ile tak naprawdę kosztuje wybudowanie takiego obiektu i na jakie zyski można liczyć? Wszystko zależy od kilku czynników. Wskazujemy je poniżej.

Myjnia samoobsługowa, biznes, który zyskuje popularność

Samoobsługowa myjnia bezdotykowa to nie tylko punkt mycia, to wygrodzona przestrzeń, w której użytkownicy pojazdów własnoręcznie porządkują swoje samochody zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Jako że jest to obiekt samoobsługowy, nie wymaga zatrudniania dodatkowych pracowników. Czasy, w których pojazdy myło się na własnych posesjach, czy w opuszczonych halach, przeszły już do historii. Nie warto tego robić – choćby ze względu na ryzyko otrzymania wysokiego mandatu za zanieczyszczanie środowiska. Jednorazowe mycie pojazdu na myjni samoobsługowej to koszt od kilku do kilkunastu złotych. Każdy kierowca, który dokona bilansu potencjalnych zysków i strat, z pewnością dojdzie do wniosku, że pomijając wygodę, wizyta w myjni się po prostu opłaca.

Wiele pojazdów poruszających się po polskich drogach to samochody firmowe, które w zasadzie są myte tylko i wyłącznie w myjniach. Jest to z pewnością najszybszy i najtańszy sposób na wyczyszczenie auta. Na myjni samoobsługowej osoba myjąca ma pełną kontrolę nad procesem i może sama zdecydować, czy interesuje ją szybkie opłukanie pojazdu, czy dokładne czyszczenie karoserii. Posiadanie myjni jest dla właściciela szansą na dywersyfikację swoich źródeł dochodu. Inwestycja w myjnię samoobsługową jest stosunkowo pewnym i niewymagającym sposobem na uzyskanie pasywnego dochodu. Szczególnie, że jak wspominaliśmy, nie wymaga zatrudniania pracowników i może funkcjonować przez całą dobę.

Myjnia samoobsługowa a finanse

Wysoki popyt na usługi myjni samochodowych jest bardzo widoczny, czego dowodem jest stałe powstawanie nowych punktów w różnych lokalizacjach w kraju. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym atrakcyjność inwestycji jest fakt, że w najbliższych latach liczba samochodów na polskich drogach będzie zdecydowanie rosła. Wydaje się zatem, że jest to całkiem perspektywiczny kierunek lokowania kapitału. Co ważne, prowadzenie myjni samoobsługowej nie wymaga ani szczególnej wiedzy tematycznej, ani zachowania stałej kontroli nad procesami, które tam zachodzą. Wśród pozostałych zalet wyróżnia się przede wszystkim:

  • niewielkie koszty eksploatacyjne myjni – pod warunkiem inwestycji w sprawdzony osprzęt;
  • zerowe koszty utrzymania pracowników;
  • niski próg wejścia w biznes – z myjnią można wystartować praktycznie „od zaraz”;
  • ogromne perspektywy rozwojowe – w rozbudowie ogranicza nas jedynie wielkość działki;
  • możliwość zdobycia wsparcia finansowego na inwestycję;
  • nieskomplikowany biznesplan do stworzenia;
  • dobitną pasywność biznesu – nie trzeba podejmować niemal żadnych akcji, aby zarabiać.

Koszt wyposażenia najtańszej myjni bezdotykowej rozpoczyna się od niespełna 200 tysięcy złotych. W przypadku zagospodarowania przestrzeni w kilka stanowisk myjących inwestycja może oscylować w granicach 400-600 tysięcy złotych. Wraz ze zwiększeniem liczby miejsc dla samochodów całkowity koszt zaaranżowania myjni odpowiednio wzrasta. Ile można zarobić na takim biznesie? 10 minut działania urządzeń myjących generuje zysk w postaci ok. 10-15 złotych, co przy całodobowym funkcjonowaniu myjni przychód wyniesie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Od tej kwoty należy oczywiście odjąć wszelkiego rodzaju opłaty stałe i zmienne. Mimo pokrycia wszystkich należności, zyski związane z prowadzeniem myjni samoobsługowej mogą być całkiem zadowalające.

Lokalizacja ma znaczenie

Nie da się przewidywać potencjalnych zysków bez uwzględnienia odpowiedniej lokalizacji punktu. To usytuowanie obiektu ma szczególne znaczenie w kontekście zarabiania na myjni. Trudno sobie wyobrazić, aby myjnia samoobsługowa była intratną inwestycją w niewielkiej wsi, czy na słabo skomunikowanych peryferiach miast. Co ważne, parcela przeznaczona na zabudowę powinna posiadać regularny kształt i być dobrze skomunikowana z drogą asfaltową. Tylko wówczas będzie spełniała odpowiednie wymogi techniczne i stanie się atrakcyjnym miejscem dla kierowców. Wśród najlepszych miejsc do prowadzenia myjni bezobsługowej wyróżnia się:

  • ulice sąsiadujące z głównymi szlakami komunikacyjnymi;
  • parkingi przy centrach handlowych;
  • place zlokalizowane przy dużych zakładach przemysłowych;
  • okolice osiedli mieszkalnych i stacji benzynowych;
  • przestrzeń nieopodal dużych dyskontów.

Myjnie samoobsługowe Christ Wash Systems

Jakość urządzeń myjących i elementów wyposażenia myjni ma niemal tak istotne znaczenie, jak lokalizacja, dlatego nie warto eksperymentować z niesprawdzonymi substytutami od nieznanych producentów. Gdzie szukać sprawdzonych i trwałych rozwiązań? Christ Wash Systems to niemiecka marka o międzynarodowej renomie, która funkcjonuje na rynku europejskim od ponad 70 lat. Głównymi wyróżnikami producenta są: bezawaryjność, wysoka jakość komponentów i niemiecka precyzja w działaniu. W przeciwieństwie do innych, budżetowych urządzeń myjących, sprzęt od Christ działa bezobsługowo przez wiele lat. Myjnie tego producenta są częstym wyborem największych sieci stacji paliw i dyskontów, co jest szczególnym dowodem świadczącym o jakości oferowanego sprzętu. Christ Wash Systems działa także na rynku polskim, współpracując w ramach przedstawicielstwa z rodzimą firmą Corrimex, która jest jedynym oficjalnym partnerem marki Christ w naszym kraju. To duże ułatwienie dla osób, które chcą skorzystać z niemieckich systemów i wyposażyć nimi przyszłą myjnię samoobsługową w Polsce.

Czysty biznes z Corrimex

Przedsiębiorstwo Corrimex zajmuje się całościowym procesem dystrybucji i instalacji nowoczesnych myjni samoobsługowych. Świadczy także usługi związane z kompleksowym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym takich punktów, sprawiając, że biznes staje się przyjemnością – wymaga od właściciela jedynie doglądania punktu w celu kontroli działania, uzupełnienia chemii myjącej i zebrania utargu. Corrimex doradza, dostarcza, instaluje i uruchamia myjnię. Decydując się na inwestycję w myjnię samoobsługową, warto skierować się ku doświadczeniu. Postawienie na sprawdzonego producenta działającego w branży od 70 lat i polskiego wykonawcę z przeszło 30-letnim doświadczeniem, daje gwarancję dobrze zrealizowanej inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj