Można śmiało stwierdzić, że laptopy są urządzeniami, z których korzysta każde pokolenie. Dzieciom już na Pierwszą Komunię Świętą w prezencie kupuje się nowego laptopa. Młodzież takie akcesorium wykorzystuje do zabawy i nauki, a dorośli bardzo często pracują na komputerach. Laptopy towarzyszą nam na każdy kroku. Jeszcze jedną rozrywką, którą potrafi zapewnić nam tego typu sprzęt, są różnego rodzaju gry. Jeśli i Ty zaliczasz się do grona osób, które uwielbiają grać, to sprawdź na jakie parametry warto zwrócić uwagę, kupując nowy komputer. Zapewnienie odpowiedniego sprzętu pozwoli ci wspiąć się na wyżyny w nawet najbardziej zaawansowanych rozgrywkach.

Przede wszystkim wydajność

Producenci gier zapewniają użytkownikom na całym świecie sporo emocji. Dla wielu osób regularne granie to nie tylko sposób na rozrywkę czy na rozładowanie emocji, ale także metoda na życie i na zarabianie. Jeśli taka osoba będzie mieć dostęp do najnowszej generacji laptopa dedykowanego do gier, to istnieje spora szansa, że będzie odnosić spore sukcesy.

Co więc jest najważniejszego w komputerze dla gracza? Przede wszystkim trzeba postawić na dużą wydajność sprzętu. Jednym z laptopów, który się tym cechuje jest Lenovo Legion 5. Na rynku dostępna jest cała seria tych komputerów, które charakteryzują się bardzo dobrymi podzespołami. Jednym z kluczowych elementów są procesory Intel Core 12-stej generacji. Co to oznacza w praktyce? Taki laptop ma bardzo dużą częstotliwość odświeżania, a co za tym idzie, gry się nie zacinają. 

Dobra karta graficzna

Swego czasu typowe komputery dla graczy swoje karty graficzne miały zintegrowane z płytami głównymi. Dziś producenci laptopów wspięli się na wyżyny i montują specjalnie dedykowane do grania karty graficzne. Doskonałym na to przykładem będzie wspominana już seria Lenovo Legion 5 – mamy w niej do czynienia z NVIDIA GeForce RTXDzięki temu można mówić o zastosowaniu sztucznej inteligencji i o bardzo realistycznej grafice, która wpływa na wszystkie zmysły. Procesory w które wyposażone są karty graficzne GeForce RTX mają specjalną technologię odpowiedzialną za najmniejsze opóźnienia. Zaawansowani gracze dobrze wiedzą, jak denerwujące mogą być rozmazane obrazy, szumy i opóźnienia.

Dodatkowe elementy

W przypadku laptopów dla gracza niezwykle ważnymi elementami są także karty dźwiękowe, systemy chłodzenia oraz długa żywotność baterii. Mając na myśli serię Lenovo Legion 5, mamy do czynienia z najwyższymi standardami. Komputer został wyposażony w tak zwaną chłodną inteligencję, której celem jest niedopuszczenie do przegrzania sprzętu. Są to specjalne wentylatory z mocnym doładowaniem oraz dwa wloty powietrza. Dzięki tym opcjom nawet wielogodzinne granie nie jest w stanie uszkodzić laptopa.

Na wyróżnienie w tej serii zasługuje także klawiatura, która również została zaprojektowana z myślą o graczach. Producent nazwał ją klawiaturą Legion TrueStrike. Wszystkie przyciski są podświetlane, a do tego działają bardzo miękko i precyzyjnie.

Odpowiedni laptop dla gracza to takie urządzenie, które poza kartą graficzną i szybkim procesorem ma także wbudowaną dobrą kartę dźwiękową. W końcu wszystkie te emocje przeżywa się na żywo i warto mieć do czynienia z trójwymiarowym dźwiękiem. Opcja ta dostępna jest w technologii Nahimic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj