Pandemia sprawiła, że biznes jeszcze bardziej przeniósł się do sieci. Wiele sklepów i firm działa tylko w internecie. Do sprawnego funkcjonowania przydaje się dobry hosting.

Prowadzisz przedsiębiorstwo produkcyjne, a może sprzedajesz za pośrednictwem e-sklepu? W obu przypadkach warto pokazać się w sieci. W tym celu możesz stworzyć własny serwer i na nim uruchomić stronę firmową lub sklep, lub zlecić zadanie na zewnątrz. Przy czym ta druga opcja daje znacznie więcej możliwości i masz do dyspozycji bardzo wydajne i nowoczesne urządzenia.

Jak wybrać hosting?

Prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest to czy masz do czynienia z firmą hostingową, czy pośrednikiem. Jeśli z tym drugim to sprawy serwisowe nie zawsze uda rozwiązać się od ręki. Im więcej osób w procesie, tym dłuższy czas realizacji. Chyba że w obu firmach sprawnie działa automatyzacja pewnych zadań. Dużo pewniej postawić na bezpośrednią współpracę z firmą, która zapewni Ci wydajny hosting hybrydowy.

Firmy hostingowe oferują następujące rozwiązania:

  • hosting WWW,
  • serwer dedykowany,
  • serwer VPS,
  • serwer hybrydowy.

Jak działa hosting hybrydowy?

Ten ostatni cieszy w ostatnim czasie rosnącą popularnością. Wszystko przez dużą niezawodność na rynku. Hosting hybrydowy to połączenie hostingu dedykowanego i hostingu zarządzanego w chmurze. Współpracując np. z progreso.pl zyskujesz wszystkie najlepsze zalety i cechy różnych rodzajów hostingu.

Duże możliwości konfiguracji z serwera VPS, łatwość zarządzania z hostingu współdzielonego, możliwość skalowania zasobów z chmury i mocne zasoby sprzętowe serwerów dedykowanych połączone w jeden hosting hybrydowy, przynoszą bardzo dobre rezultaty. W ten sposób zyskujesz przede wszystkim stabilność, wygodę i spokój, a dzięki temu możesz skupić się na prowadzeniu biznesu.

Bezpieczeństwo i certyfikat SSL

Strony internetowe są zwykle bezpieczne i najczęściej nie mają zbyt wielu niebezpiecznych elementów. „Słabym punktem” jest zwykle formularz kontaktowy, w którym klienci wpisują swoje dane. Choćby dlatego warto mieć certyfikat SSL. Jego zadaniem jest szyfrowanie przesyłanych danych, dzięki czemu inni użytkownicy sieci i operatorzy telekomunikacyjni, nie mogą zweryfikować, co to są za informacje. Jest to ważne także w przypadkach większych serwisów i e-commerce. Dane to dzisiaj najcenniejsze aktywa, które warto dobrze zabezpieczyć.

Pomoc techniczna

Prowadzisz intensywną kampanię marketingową, Twój e-sklep odwiedza setki użytkowników, którzy kupują masę produktów, gdy nagle pojawia się problem. Sklep przestaje działać, a to oznacza straty. Czy możesz sobie pozwolić na taką sytuację? Prawdopodobnie nie. Nie chodzi tylko o mniejszą sprzedaż, ale także „wpadkę” wizerunkową. Zdecydowanie łatwiej utrzymać dobry wizerunek i niż odbudować go po porażce. Dlatego ważne jest dobre wsparcie techniczne, które w razie trudności przejmie inicjatywę i szybko upora się z problemem. Prowadzisz biznes w sieci, działalność non-profit lub szukasz hostingu dla jednostki publicznej? Postaw na nowoczesny hosting hybrydowy. Bezpieczeństwo, szybkość i wsparcie. Tylko tego potrzebujesz, aby w spokoju zająć się swoją pracą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj