Prowadzenie gabinetu lekarskiego, stomatologicznego bądź przychodni wymaga niezwykłej staranności i organizacji. Obsługa pacjentów bywa wyzwaniem, szczególnie jeżeli placówka dba o zdrowie znacznej ilości osób. Program medyczny to odpowiedź na wyzwania współczesnej służby zdrowia. Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie tego typu?

Rejestracja pacjentów online

Wizyta pacjenta w gabinecie lekarskim przebiegać powinna sprawnie pod względem organizacyjnym. Oczywiście najważniejsza jest istota spotkania, jednak bez właściwej koordynacji ze strony specjalisty wizyta okazać się może trudna i kłopotliwa. Im placówka jest większa, tym zarządzanie dokumentacją medyczną pacjentów może być bardziej skomplikowane.

Każda instytucja medyczna wyposażona powinna być w program do rejestracji pacjentów. Zapisy online skutecznie eliminują konieczność oczekiwania na połączenie, w przypadku, gdy do placówki chce się dodzwonić większa ilość osób w tym samym czasie. Rejestracja online działa 24 godziny na dobę, dzięki czemu pacjent zapisać się może o wybranej porze – np. w godzinach nocnych. Rozwiązanie to jest niezwykle atrakcyjne, ponieważ nie musimy czekać do następnego dnia, aż rejestracja telefoniczna pacjentów zostanie otwarta. Z punktu widzenia osoby obsługującej zapisy telefoniczne, wykorzystanie specjalnego programu jest także dużym ułatwieniem. Zdarzają się godziny, w których potencjalni pacjenci wręcz bombardują placówkę medyczną telefonami. Wówczas rejestratorki obsługują ogromną ilość osób, jednocześnie w pełnym skupieniu poszukując najbardziej dogodnych terminów w grafikach lekarzy specjalistów.

Cyfrowa kartoteka pacjenta

Program medyczny to jednak znacznie więcej niż rejestracja pacjentów online. Ważnym obszarem działania oprogramowania jest sprawne prowadzenie dokumentacji medycznej. Gromadzenie ogromnej ilości danych sprawia, że baza danych rozrasta się niekiedy do ogromnych rozmiarów. Osoba upoważniona powinna mieć przejrzysty wgląd do informacji w każdym momencie. Obsługa papierowej kartoteki bywa uciążliwa i czasochłonna. Oprogramowanie medyczne rozwiązuje ten problem, proponując dokumentację w formie cyfrowej. Zarządzanie danymi staje się znacznie łatwiejsze, dodatkowo możliwe jest dołączanie do karty pacjenta niezbędnych załączników czy innego rodzaju dokumentów.

Każdy gabinet lekarski niezależnie od profilu działania zdecydować się może na zainwestowanie we właściwe oprogramowanie. Producenci tego typu rozwiązań proponują nam np. program dla fizjoterapeuty, stomatologa, kardiologa, okulisty czy dermatologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj