Jak wylogować się z Messengera?. Pytanie z pozoru banalne, które jednak nie jednemu użytkownikowi, tej popularnej aplikacji, sprawia wiele problemów. Większość z nas pilnuje swoich telefonów jak oczka w głowie, jednak nie raz przydarzyło nam się pewnie, że urządzenie zniknęło z naszego pola widzenia. Różnego rodzaju hasła i blokady które zakładamy mają nas zabezpieczyć, ale jeszcze lepiej zrobi to wylogowanie się z wszelkich istotnych dla nas informacji.

Jak wylogować się z Messengera?

Często próżno szukamy na Messengerze przycisku „wyloguj”, nie oznacza to jednak tego, że operacja ta jest niemożliwa. Istnieją możliwości, a dokładniej dwa sposoby, które przyniosą oczekiwany przez nas efekt i zadbają o nasze bezpieczeństwo. Pierwszym z nich jest wylogowanie się z sesji. Jak to zrobić?. By wylogować się z sesji na messengerze wystarczy:

 1. Wybrać opcję „ustawienia”- znajdziemy ja w prawym górnym rogu ekranu, pamiętajmy, że Messenger jest ściśle powiązany z Facebookiem.
 2. Drugim krokiem jest znalezienie i kliknięcie opcji „bezpieczeństwo i logowanie”
 3. Następnie przechodzimy do sekcji- „miejsca logowania”
 4. Wówczas wyświetlą się nam wszystkie urządzenia, na których mamy dostęp do naszego Facebooka i Messengera. Kolejnym krokiem jest kliknięcie w trzy kropki, które z najdziemy z prawej strony nazwy urządzenia.
 5. Po dokonaniu tej operacji, powinny pojawić się nam dwie opcje „To nie Ty?” albo „Wyloguj się”. Wiadomo, jeśli mamy podejrzenie, że na nasze konto zalogował się ktoś obcy, wybieramy pierwszą opcję. Jeśli jednak chcemy się wylogować z konkretnego urządzenia, wybieramy opcję drugą.
 6. By sprawdzić, czy wszystko poszło zgodnie z planem, otwieramy messengera, a następnie powinien pojawić się komunikat, że sesja wygasła.
 7. Teraz po otworzeniu „Messengera” pojawi się komunikat „Sesja wygasła”.

Drugim równie przydatnym sposobem jest wyczyszczenie danych z Messengera. Nie jest to sposób na wylogowanie się, jednak jest to sposób na ochronę swoich danych, a także usunięcie tych, które zostają zebrane przez aplikację. By usunąć swoje dane z aplikacji należy:

 1. Odszukać w telefonie po pierwsze opcję „ustawienia”
 2. Następnie w otwartej zakładce znaleźć „aplikacje”
 3. Wówczas otworzy się nam lista aplikacji, na której musimy znaleźć Messenger
 4. Po wybraniu aplikacji, na rozwiniętej liście musimy odszukać opcję ” przechowywanie danych”
 5. Ostatnim krokiem jest wybranie ” wyczyść dane”.

Pamiętajmy, że wylogowując się z Messengera, nastąpi również automatyczne wylogowanie się z Facebooka, bowiem obie aplikację są ze sobą połączone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj