Aby skutecznie reklamować swój gabinet medyczny – trzeba znać zasady. W przypadku tego rodzaju marketingu jest ich o wiele więcej niż w jakiejkolwiek innej dziedzinie. Dlaczego? Ponieważ lekarze nie mogą zachęcać swoich pacjentów do tego, aby skorzystali oni z ich pomocy – przynajmniej nie bezpośrednio. Nie znaczy to jednak wcale, że nie mogą przedstawić im płynących z tego korzyści – mogą opowiadać o swoich umiejętnościach i o miejscach, w których nauczyli się tego fachu. W ten sposób można równie dobrze przekonywać ludzi do tego, że nikt inny nie będzie w stanie zapewnić im opieki na takim samym, wysokim poziomie.

Warto na początek poznać kilka zasad, które pomogą skutecznie zaplanować marketing medyczny. Najprościej jest oczywiście skorzystać z usług firmy, która się tym zajmuje – ale można to zrobić także samodzielnie. W takiej sytuacji przydadzą się podstawy, które można tak naprawdę odnieść do każdego rodzaju marketingu. W dzisiejszych czasach najłatwiej jest dotrzeć do ludzi za pośrednictwem Internetu – w końcu to tam najczęściej się oni kierują w momencie, gdy mają jakiś problem.

Podstawy marketingu medycznego

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że brak strony internetowej danej przychodni lub gabinetu to zły pomysł. Bez względu na to, jak wiele możemy zaoferować pacjentom – jeżeli nie będą oni w stanie znaleźć żadnych informacji na nasz temat w Internecie to po prostu pójdą gdzie indziej. Dlatego też warto stworzyć taką stronę, która jest przejrzysta i czytelna dla pacjenta. Nie możemy przesadzać z czcionkami czy zbyt jaskrawymi kolorami – strona internetowa gabinetu medycznego ma wzbudzać zaufanie i dawać danej osobie najważniejsze informacje. Na pewno powinny się tutaj znaleźć dane kontaktowe, adres, nazwiska lekarzy, ich specjalizacje oraz ogólne streszczenie oferowanych usług.

Obecnie wiele placówek decyduje się również na stworzenie bloga z poradami, gdzie pacjenci mogą znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania – w ten sposób potwierdzamy swoje kompetencje, a dana osoba chce rozpocząć leczenie w miejscu, które udzieliło jej tych odpowiedzi.

O co jeszcze zadbać?

Do młodszych osób czasami łatwiej jest dotrzeć poprzez portale społecznościowe – w końcu to właśnie tam spędzają oni sporą część swojego dnia. W ten sposób możemy informować ich o zaplanowanych wydarzeniach i akcjach, które mają na celu na przykład szerzenie wiedzy na temat konkretnej dolegliwości.

Pamiętajmy o tym, że na stronie nie mogą pojawić się żadne błędy gramatyczne lub zdjęcia lekarzy wykonywane na szybko i niestarannie – coś takiego zniechęci pacjentów, ponieważ będzie to wskazywało na brak profesjonalizmu. Obsługę marketingu najlepiej powierzyć specjalistom, m.in. Simpliteca.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj