Bezpieczeństwo w Internecie to podstawa, jeśli użytkownik chce uchronić się przed atakami cyberprzestępców. Podawanie swoich danych osobowych na niezabezpieczonych stronach jest bardzo nieodpowiedzialne. Niestety nie brakuje osób, które wykorzystują niewiedzę lub niedopatrzenie Internautów, narażając ich na poważne konsekwencje. Coraz częściej słyszy się o wycieku wrażliwych danych, czyszczeniu prywatnych rachunków bankowych, nawet kradzieżach tożsamości. Pierwszym krokiem będzie zawsze sprawdzenie, czy dana witryna jest wiarygodna, o czym świadczy certyfikat SSL. Ma on szczególne znaczenie podczas wykonywania transakcji przez Internet z użyciem danych osobowych.

Dlaczego hosting z certyfikatem SSL to dobry pomysł?

Wybierając hosting z SSL, można mieć pewność, że wszystkie przesyłane dane między użytkownikiem a serwerem będą w pełni chronione. Certyfikat SSL szyfruje dane, dzięki czemu nikt z zewnątrz nie jest w stanie ich odczytać, wykraść ani wykorzystać do własnych celów. Symbol zamkniętej kłódki wyświetlający się przy adresie url wpisanym w przeglądarkę internetową świadczy o tym, że dana witryna zabezpiecza należycie dane użytkowników. W praktyce wygląda to tak, że po wejściu na chronioną stronę zapisy DNS dla adresu IP zostają sprawdzone w celu znalezienia hosta IP. Jeśli zostaną odnalezione, to następuje przekierowanie na serwer hostingujący. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie bezpiecznego połączenia SSL od strony hostingowej.

Z kolei host odpowiada ważnym certyfikatem SSL, dzięki czemu zostaje nawiązane bezpieczne połączenie, przesyłanie danych jest szyfrowane. Można wobec liczyć na potrójną ochronę. Dane są zaszyfrowane, czyli w pełni poufne i zabezpieczone. Kolejną zaletą jest integralność danych, nie trzeba martwić się o to, że zostaną one zmienione przez nieupoważnione osoby. Ponadto certyfikat SSL potwierdza autentyczność witryny, a jej wiarygodność zwiększa konwersję. Hosting SSL to konieczność w przypadku banków, sklepów internetowych, stron medycznych, serwisów szkolnych, stron urzędowych, aplikacji internetowych obsługujących pocztę e-mail. Zasada jest taka, że dane osobowe powinno się podawać wyłącznie na stronach zapewniających ich szyfrowanie.

Jakie zalety ma hosting SSL?

W przypadku certyfikatów SSL można mówić o niezawodności, skutecznej ochronie przed atakami cyberprzestępców. Wszystkie przesyłane dane są zaszyfrowane algorytmem, który jest nie do złamania. Jeszcze nikomu nie udało się przebić przez zaporę w postaci SSL. Witryny zabezpieczone certyfikatem SSL są w pełni wiarygodne. Można bez obawy podawać wrażliwe dane, bo nie zostaną one w żaden sposób zmodyfikowane ani przechwycone przez osoby nieupoważnione. Jest to dodatkowa ochrona przed phishingiem. Niestety nie brakuje fałszywych stron, które służą do wykradania poufnych danych, które są wykorzystywane przez cyberprzestępców. Takie witryny są oznaczone jako niezabezpieczone, nie mają symbolu zamkniętej kłódki. Certyfikat SSL wpływ też na pozytywnie na pozycjonowanie. Jeśli dana witryna chce być konkurencyjna, to powinna zdecydować się na hosting z SSL. Zwiększy to szansę na zdobycie lepszej pozycji w wyszukiwarce Google. Wzrasta widoczność strony www, można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, budować zaufanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj