Wybierając monitor panoramiczny, możesz zyskać szerszą perspektywę i zobaczyć więcej niż w przypadku ekranów o standardowych proporcjach. Warto przy tym postawić na urządzenia o wysokiej rozdzielczości i optymalnych parametrach, by cieszyć się najwyższą jakością obrazu.

Monitor panoramiczny – multitasking w pracy i doskonałe wrażenia w grach

W przypadku monitorów panoramicznych format obrazu to zazwyczaj 16:9 lub 21:9. Takie rozwiązanie zapewnia sporo elastyczności i miejsca na różnego rodzaju treści, dzięki czemu monitory panoramiczne znajdują uznanie wśród użytkowników o różnych potrzebach.

Monitor panoramiczny sprawdzi się zarówno w biurze, jak i podczas użytkowania w domu. Tego typu konstrukcja, zwłaszcza w połączeniu z szerokim kątem widzenia, umożliwia między innymi sprawniejszy niż dotychczas multitasking – uruchomienie kilku aplikacji czy okien przeglądarki jednocześnie przestaje być problemem. Dodatkowo monitory panoramiczne zapewniają realistyczne wrażenia podczas rozgrywki czy oglądania ulubionych filmów i seriali.

Monitor panoramiczny z wysoką rozdzielczością

Ekran panoramiczny to gwarancja wyższego poziomu komfortu podczas pracy, nauki i rozrywki. Szerokie pole widzenia zazwyczaj idzie w parze z wysoką rozdzielczością obrazu, która może wynosić nawet 3 440 na 1 440 pikseli. To sprawia, że wykonywanie zadań takich jak odczyt danych z tabel, tworzenie dokumentów czy przeglądanie sieci będzie znacznie wydajniejsze. Wybierając model z zakrzywioną matrycą, można dodatkowo osiągnąć rewelacyjny efekt głębi wyświetlanych treści w grach i filmach.

W ofercie firmy Samsung znajdują się monitory ultrawide – są to ekrany o proporcjach 21:9, które ponadto cechują się świetnymi parametrami obrazu. Niektóre modele mają przekątną nawet 34 cali. Tak duży ekran pozwala na wyjątkowe doznania podczas oglądania filmów lub grania w gry, a rozdzielczość Ultra WQHD sprawia, że widzowi nie umknie żaden szczegół.

W zależności od preferencji użytkownika i zastosowania monitora zdecydować można się na model prosty lub zakrzywiony. Monitory ultrawide z oferty Samsung zapewniają także funkcje redukujące emisję niebieskiego światła i migotanie obrazu, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla oczu. Rozwiązanie to jest dostosowane zarówno do zadań biurowych, jak i wielogodzinnej rozrywki podczas oglądania filmów czy grania w ulubione tytuły.

Monitor Thunderbolt 3 daje więcej możliwości

Zakrzywiony monitor Thunderbolt 3 CJ791 firmy Samsung o przekątnej 34” został wyposażony w dwa porty Thunderbolt 3. Ich zastosowanie pozwala na wykorzystanie monitora wraz z urządzeniami Mac lub PC wyposażonymi w odpowiednie porty. Ponadto standard ten wyróżnia się wysokim tempem transmisji danych – za pomocą kabla Thunderbolt 3 możliwe jest przesyłanie wideo z prędkością sięgającą nawet 40 Gbps.

Monitor Thunderbolt 3 pozwala na przekazywanie danych z ośmiokrotnie większą prędkością niż port USB 3.0. Dodatkowo urządzenie podłączone do monitora może być ładowane. Zakrzywiony ekran w modelu CJ791 gwarantuje pełen komfort zarówno dla pracy, jak i rozrywki. Wysoki współczynnik kontrastu w parze z technologią kropek kwantowych sprawia, że wyświetlane barwy są odwzorowane w realistyczny i wyrazisty sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj