Za pomocą instrukcji, którą znajdziesz w tym artykule będziesz mógł bez problemu wymienić baterie w prawie każdy iPhone, gdyż niektóre kroki q przypadku wszystkich modeli są takie same. Poradniki tego typu powstają dla osób, które chcą w domowym zaciszu w tani i skuteczny sposób wykonać spa swojego sprzętu, do którego zalicza się wymianę baterii. Tego typu podzespół niezwłocznie należy wymienić w dwóch przypadkach, gdy kondycja baterii wynosi 80% lub odnotujemy nagły spadek procentów po odpięciu telefonu od ładowarki. Nie wymieniony akumulator może zacząć puchnąć, a w dużej perspektywie czasu może dojść do uszkodzenia iPhone. Jak więc wymienić baterie w takim urządzeniu?

Wymiana baterii iPhone X

Do naprawy będzie potrzebne nam bateria wraz z systemem naprawczym, który przez 90% firm dodawany jest do kupowanego akumulatora. Nie polecamy w tym poradniku żadnej firmy, gdyż zawsze na kilka tysięcy produkowanych sztuk może się trafić taka, z którą będzie coś nie tak.

Krok 1 Wyłącz telefon

Przed przystąpieniem do pracy należy wyłączyć urządzenie, gdyż i tak po odpięciu baterii nie będzie one działać, a odpinając baterie na włączonym iPhone możemy doprowadzić do zwarcia w ten sposób uszkadzając jakąś część znajdującą się na płycie głównej.

Krok 2 Wykręcanie śrubek Pentalobe

W celu wymiany baterii musimy dostać się do środka urządzenia. W tym celu należy wykręcić specjalne śrubki Pentalobe znajdujące się obok złącza lightning. Wykręca się je za pomocą specjalnego śrubokręta, który także dostarczany jest wraz z baterią, którą zamawiamy.

Krok 3 Podważanie Ekranu

Serwisanci przed otwarciem telefonu podgrzewają ramki ekranu, gdyż pomiędzy korpusem a ekranem znajduje się uszczelka, która zawiera dość mocny klej, który traci swoje właściwości pod wpływem wysokiej temperatury. Jednak, gdy nie mamy dostępu do takiego sprzętu to jesteśmy zmuszeni do otwarcia telefonu za pomocą plastikowych niebieskich blaszek, które także dołączone są do baterii. Nie wolno podgrzewać wyświetlacza suszarką, gdyż w ten sposób możemy uszkodzić baterie, a tym samym baterie. Tego typu plastikowe narzędzia po wykręceniu śrubek wsadza się pomiędzy korpus a wyświetlacz i lekko podważa do momentu, aż wszystkie zawiasy z blaszki zabezpieczającej elementy, które znajdują się po drugiej stronie ekranu puszą i będziemy mogli bez problemu otworzyć telefon.

Krok 4 Odkręcenie śrubek dolnej pokrywy

Krokiem następnym jest wykręceniem kolejnych śrubek dołączonym śrubokrętem do zestawu w celu demontażu blaszki, dzięki czemu będziemy mieć dostęp do taśmy od baterii, którą należy odpiąć.

Krok 5 Demontaż baterii

Ostatnim krokiem przed zamontowaniem nowej baterii jest odklejenie poziomej tasiemki, która znajduje się na dole baterii w celu dostania się do podkejki. Podklejka to nic innego jak rodzaj dwustronnej taśmy, którą należy złapać pęsetą i ciągnąć do siebie do momentu jej całkowitego odklejenia w wyniku czego będziemy mogli wyjąć baterie. Na miejsce starej baterii montujemy nową, którą tak samo trzeba przykleić, a następnie podłączyć od niej taśmę do odpowiedniego złącza na płycie głównej. Teraz wystarczy sprawdzić, czy nasze urządzenie się włączy, po czym wyłączyć go i skręcić.

Wymiana Ekranu iPhone 7

Odkręcenie śrubek od pokrywy wyświetlacza

Przed odpięciem trzech tasiemek w celu demontażu wyświetlacza należy odkręcić śrubki z zdemontować blaszkę zabezpieczającą złącza od ekranu.

Demontaż czujników

Do nowego wyświetlacza należy przełożyć czujniki, które znajdują się w górnej części rami od ekranu. W tym celu na starcie także czeka nas demontaż blaszki zabezpieczającej wszystkie elementy. Następnie przekładamy głośnik rozmów, przednią kamerę oraz mikrofon wraz z wszystkimi uszczelkami do nowego wyświetlacza.

Przycisk home

Ostatnim krokiem przed podłączeniem nowego wyświetlacza jest przeniesienie przycisku home. W tym celu należy zdemontować blaszkę zabezpieczającą przycisk, odkręcić go, odpiąć tasiemkę i zamontować w dolnej części obudowy od nowego wyświetlacza. Przed skręceniem całości należy podpiąć ekran, włączyć telefon i sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

iPhone wymiana baterii – jest to też czynność, którą za stosunkowo nieduże pieniądze wykona za Ciebie serwis. Jeśli boisz się podjąć samodzielnej naprawy, koniecznie skorzystaj z usług serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj