Praca zdalna powoli staje się codziennością. Jeszcze dwa lata temu budziła ona kontrowersje, dziś dla wielu z nas jest czymś zupełnie normalnym. Zastanawiasz się nad zakupem nowego sprzętu? Dobrze trafiłeś – w poniższym wpisie znajdziesz porównanie laptopów oraz komputerów stacjonarnych pod względem pracy zdalnej.

Łatwość w transporcie

Laptop jest bardzo łatwy w transporcie. Przewiezienie komputera stacjonarnego z punktu A do punktu B wymaga naprawdę sporo wysiłku. Na dodatek, przez cały czas musi być on podłączony do prądu – o baterii można zapomnieć. W pracy zdalnej mobilność jest jednak niezwykle ważna, więc punkt dla laptopów.

Nawet, jeśli pracujesz na stałe w swoim domowym biurze, ociężałość sprzętu stacjonarnego może z czasem zacząć dokuczać. Nic ma nic wygodniejszego, niż położenie się z laptopem do łóżka. Praca-marzenie!

Akcesoria dodatkowe

Czas na zakup nowego sprzętu! Kupujesz laptopa – w zestawie otrzymujesz oczywiście ładowarkę – i już możesz zacząć działać! Kupujesz komputer stacjonarny – będziesz musiał dokupić zasilacz… i monitor… i myszkę… i klawiaturę… nie zapominaj o słuchawkach i głośnikach! No i oczywiście mikrofonie!
Jak na powyższym przykładzie widać, laptop jest znacznie bardziej kompaktowy. Akcesoria możesz dokupić jako dodatek – lecz bez nich również będziesz w stanie sobie poradzić. W przypadku komputerów stacjonarnych sytuacja rysuje się zgoła odmiennie – sam komputer jest bezużyteczny bez dodatkowego sprzętu. Kolejny punkt dla laptopów.

Naprawa i obsługa

Nie znasz się na sprzęcie komputerowym? Spokojnie – nie jesteś z tym sam. Laptop na całe szczęście jest banalnie prosty w obsłudze – wystarczy wcisnąć jeden przycisk i podłączyć go do gniazdka. Z kolei komputer stacjonarny trzeba podpiąć do zasilacza, obudowę do monitora, monitor do głośników… z resztą – długo by wymieniać. Jeśli cenisz sobie wygodę – wybierz laptopa.
Co w przypadku awarii? Laptopa z łatwością oddasz do naprawy. Komputer stacjonarny nie. Transport to mały problem, znacznie gorzej z diagnostyką. Zepsuł się sam komputer, czy monitor, a może myszka lub zasilacz zewnętrzny? Cóż, chyba trzeba będzie oddać do naprawy wszystkie akcesoria…

Jaki laptop wybrać?

Jak wybrać dobry laptop do pracy zdalnej? Koniecznie zwróć uwagę na parametry takie jak pamięć RAM, moc procesora, a także zastosowaną kartę graficzną. Jeśli lubisz duży obraz – także na rozdzielczość oraz przekątną ekranu. Koniecznie wybierz również dysk typu SSD (unikaj HDD) – laptop będzie uruchamiał się znacznie szybciej (a ty będziesz mógł dłużej pospać).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj