Ciężko nie zwrócić uwagi na rosnący rynek używanego sprzętu IT. Coraz więcej osób prywatnych korzysta z ofert sklepów, które do dyspozycji interesantów oddają m.in. używane komputery poleasingowe. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w dalszym ciągu wielu klientów ma wątpliwości, czy jest uczciwa forma inwestycji i czy taki sprzęt spełni ich oczekiwania. Przygotowaliśmy więc krótki tekst, w którym spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie najczęściej zadawane pytania.

Skąd pochodzą używane komputery poleasingowe?

Połączenie innowacyjnej technologii, zaawansowanych parametrów, perfekcyjnego stanu technicznego i atrakcyjnych cen może budzić pytania potencjalnych odbiorców. Otóż używany komputery poleasingowe zazwyczaj trafiają do odsprzedaży, gdy nabywane są od firm, którym skończył się okres spłaty. Jest to naturalny cykl – zwłaszcza w przypadku średnich i dużych działalności, które raz na rok lub dwa lata muszą kupować nowe zestawy w celu generowania kosztów. Jest to zatem sprzęt pochodzący ze sprawdzonego źródła, gdzie był traktowany w sposób właściwy (i w większości przypadków nie wykorzystywano nawet 50% jego realnego potencjału) i zgodny z przeznaczeniem.

Co o nich wiadomo?

Wszystkie informacje na temat dostępnych urządzeń znajdziesz w ich szczegółowych opisach, które znajdują się w karcie produktu. Są to m.in.:

  • parametry techniczne (np. dysk twardy, procesor, ilość pamięci RAM, przekątna ekranu itp.),
  • ocena stanu (np. A+ lub A),
  • rok, z którego dany sprzęt pochodzi,
  • informacje dot. śladów eksploatacyjnych lub widocznych zmian,
  • szczegóły gwarancyjne,
  • informacje dot. systemu operacyjnego.

Jest tam zatem wszystko, czego potrzebujesz przed świadomym zakupem używanego sprzętu komputerowego. Gdyby mimo to rodziły się pytania, wystarczy zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail. Pracownicy firmy KomputeryMarkowe.pl odpowiedzą na Twoje wątpliwości i pomogą sfinalizować zakup.

Stosunek jakości do ceny – czy warto?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych oczekiwań. Niemniej jednak warto mieć na uwadze fakt, że urządzenia, które sygnowane są klasą A+, nie posiadają żadnych znaczących śladów użytkowania. Co to oznacza w praktyce? Że otrzymujesz sprzęt, który wygląda i zachowuje się jak nowy. Do tego jest on sprawdzany i czyszczony przed sprzedażą – zarówno wewnątrz, jak i systemowo. Konsumenci otrzymują więc rok podstawowej gwarancji od sprzedawcy, lecz mogą również wykupić ochronę PREMIUM (np. w cenie ok. 200 złotych, w zależności od wartości urządzenia), która wydłuża ten okres do 24 miesięcy!

Pamiętaj, że używane komputery posiadają zainstalowany system operacyjny Windows. Oczywiście jest to oprogramowanie pochodzące z legalnego źródła. Sprawdź jednak przed zakupem, czy jest to pakiet office, czy home – ze względu na jego przeznaczenia i zastosowanie w domu lub firmie.

Teraz, gdy używane komputery nie mają przed Tobą tajemnic, pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Pamiętaj, że w razie ew. wątpliwości, możesz skonsultować swoje indywidualne kryteria wyboru ze specjalistami z firmy KomputeryMarkowe.pl. Z ich wsparciem możesz liczyć, że każdy zakup będzie udany – niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu do zastosowań prywatnych, czy dla zespołu specjalistów w firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj