Białka Tatrzańska – noclegi: widok na miasto z lotu ptaka

Interesują Cię apartamenty w górach, ale nie możesz się zdecydować na konkretne miejsce? Do najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych zalicza się Białka Tatrzańska. Noclegi tam znajdziesz bez problemu przez cały rok, bo Tatry są atrakcyjne w zasadzie o każdej porze. Latem są świetnym miejscem do turystyki pieszej, zimą można się tam oddać szaleństwu na stokach narciarskich. Nie można oczywiście zapominać o innych atrakcjach tej niewielkiej wsi, która oferuje szeroki wybór apartamentów zapewniających komfortowe noclegi. Białka Tatrzańska żyje z turystyki i widać to na każdym kroku!

Białka Tatrzańska to niewielka wieś, licząca niecałe 2 tys. mieszkańców. Jej wyjątkowe położenie – w samym sercu Tatr, 20 km od Zakopanego i 15 km od Nowego Targu – sprawia jednak, że jest jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się miejscowości turystycznych regionu. Choć można tam odpocząć w zasadzie o każdej porze roku, to jednak noclegi w górach w Białce Tatrzańskiej szczególnie kuszą zimą. To prawdziwy raj dla narciarzy – ponad 20 wyciągów, świetnie utrzymane stoki oraz liczne wypożyczalnie sprzętu zadowolą nawet najbardziej wymagających zimowych turystów.

Apartamenty Białka Tatrzańska – u stóp polskich Tatr

Noclegi w Białce Tatrzańskiej to bardzo ciekawa opcja dla osób, które chcą dobrze poznać polskie Tatry. Wieś leży między kilkoma wzniesieniami: Wierchem Koszarków, Wierchem Jankulakowskim, Kustwańskim, Wysokim i Kotelnicą. Wszystkie mierzą ponad 900 m n.p.m. Prowadzi przez nie słynna Wierchowa Droga, jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Tatr, zwany także Drogą Królewską. Legenda głosi, że miejscowi górale właśnie tym szlakiem przeprowadzili uciekającego przed Szwedami na Węgry króla Jana Kazimierza.

Dużą wartością przyrodniczą i turystyczną wsi jest przepływająca przez nią rzeka Białka, od której zresztą – jak nietrudno się domyślić – wzięła się nazwa miejscowości. Białka jest jedną z najczystszych rzek całego Podhala, żyje w niej wiele gatunków ryb, a nad rzeką znajduje się rezerwat krajobrazowy. Słynie on z pięknym widoków, zwłaszcza miejsc, w których Białka płynie między skałkami wapiennymi: Obłazową oraz Kramnicą (obie mierzą ponad 600 m n.p.m.). Dla turystów ważny jest fakt, że niedaleko rzeki Białka wynająć można komfortowe apartamenty, takie jak Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska oraz Sun & Snow Resorts II Białka Tatrzańska. Od rzeki wynajmujące je osoby dzieli tylko krótki spacer.

Białka Tatrzańska – apartamenty blisko stoku

Wybierając najlepiej zlokalizowane apartamenty Białka Tatrzańska, można zdecydować się również na te położone niedaleko wyciągów narciarskich. Najbardziej znany wśród fanów białego szaleństwa jest ośrodek narciarski Kotelnica, który dysponuje czterema wyciągami: o długości 1380, 1350, 800 oraz 690 metrów. Nartostrady zostały wytyczone w taki sposób, aby mogli z nich korzystać zarówno doświadczeni narciarze, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi. Są one sztucznie oświetlane, więc można na nich jeździć nawet wieczorami.

Z kolei gdy noclegi w Białce Tatrzańskiej mają zaplanowane rodziny z dziećmi, powinny skorzystać z ośrodka narciarskiego Bania, dostosowanego do ich potrzeb. Znajdują się tam trzy wyciągi dla maluchów, 4-osobowa kolejka krzesełkowa, przedszkole narciarskie, szkoła narciarska, tor snowtubingowy oraz wypożyczalnia sprzętu. Nie można zapominać, że rodziny z dziećmi mogą też liczyć na ekonomiczne warunki, jakie gwarantuje Białka Tatrzańska i noclegi tam – bon turystyczny jest bowiem honorowany w wielu apartamentach, dzięki czemu koszty urlopu można znacząco obniżyć.

Białka Tatrzańska – noclegi z basenem termalnym po sąsiedzku

Obok pięknej przyrody i doskonale przygotowanych tras narciarskich trzecią główną atrakcją turystyczną Białki Tatrzańskiej jest imponujący kompleks basenów termalnych. Wieś słynie na całą Polskę z pokładów wód termalnych zawierających m.in. siarczki, krzemionkę, wapń, magnez i żelazo, osiągających wysoką temperaturę. W Białce powstał więc nowoczesny kompleks całorocznych basenów zewnętrznych i wewnętrznych z wodą termalną.

Kąpiele w nich relaksują, przywracają równowagę, obniżają poziom stresu, łagodzą bóle głowy, pomagają w terapii chorób skóry oraz narządu ruchu, a nawet wspomagają odchudzanie. W termach znajdują się specjalna strefa dziecięca, strefa relaksu oraz strefa SPA. Turyści, którzy przyjeżdżają do Białki właśnie w celach relaksacyjno-leczniczych, chętnie wybierają noclegi blisko kompleksu z basenami termalnymi.

Jeśli zależy Ci na wypoczynku w niewielkiej miejscowości, ale w pełni oddającej ducha polskich Tatr, idealna będzie właśnie Białka Tatrzańska. Apartament wynająć można niedaleko stoków narciarskich lub blisko kompleksu termalnego, zdecydować się można również na nocleg nieopodal pięknej rzeki Białki. Możliwości jest mnóstwo – wystarczy zdecydować, gdzie zabukować sobie noclegi w górach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj