Realizacja pasji to zdaniem wielu ludzi warunek konieczny odczuwania w życiu szczęścia. Dlatego warto zacząć już w najmłodszym wieku. Jak rozwijać pasje u dzieci? Niewątpliwie poprzez zajęcia dodatkowe. Jednak jakie powinny to być zajęcia? Jak dokonać wyboru i zmotywować malucha? Podpowiadamy!

Nauka programowania dla dzieci i edukacja językowa

Dlaczego postanowiliśmy omówić naukę programowania dla dzieci i edukację językową w jednym paragrafie? Ponieważ w jednym  i drugim przypadku mowa o nabywaniu praktycznych umiejętności, które niewątpliwie przydadzą się w życiu dorosłym. Jednocześnie nie zawsze dzieci są chętne, aby edukować się w takich obszarach i brać udział w zajęciach dodatkowych, które nie polegają po prostu na zabawie. Tutaj jednak dochodzimy do sedna, a mianowicie odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, by dzieci chciały się uczyć programować czy też by chętnie nabywały umiejętności językowych.

Otóż chodzi o to, aby nauka programowania dla dzieci, czy też nauka angielskiego, hiszpańskiego, czy dowolnego innego języka, stała się zabawą. Przedstawmy dzieciom naukę jako coś, co może dawać radość. Aby było to możliwe, konieczne jest wdrożenie odpowiedniej formy edukacji. W przypadku programowania nie jest o to trudno. Zachęcenie dzieci do korzystania ze sprzętów elektronicznych nie jest trudne. Natomiast programowanie poniekąd może przypominać grę komputerową, a te przecież są przez dzieci uwielbiane. Co więcej, na kursach nauka dotyczy zwykle właśnie programowania gier. Warto uświadomić o tym dziecko, aby wiedziało, że w wyniku edukacji w obszarze kodowania zyska grę. Po pierwsze będzie się cieszyło z możliwości grania, po drugie poczuje dumę, gdy samodzielnie wykona coś z pozoru tak skomplikowanego.

Podobnie w przypadku nauki języka można stworzyć przestrzeń, w której edukacja stanie się zabawą. Warto w tym celu wybrać do nauki atrakcyjne miejsce, wykorzystywać zabawki i gry. W ten sposób dziecko w zasadzie przy okazji nabędzie umiejętności językowych.

Stosując powyższe metody sprawimy, że kodowanie czy też nauka języka będą  się dzieciom dobrze kojarzyć. Tym samym istnieje duże prawdopodobieństwo, że zajęcia te staną się ich pasjami.

Daj dziecku wybór

Oczywiście warto motywować dzieci do brania udziału w rozwijających intelektualnie i praktycznie zajęciach dodatkowych. Jednak pamiętaj, że aby dana aktywność stała się dla dziecka pasją, musi mieć ono motywację wewnętrzną. Dlatego daj maluchowi wybór, niech ostatecznie sam decyduje, w jakich zajęcia będzie brać udział. Oczywiście aby dziecko mogło podjąć decyzję, musi wypróbować co najmniej kilku różnych rzeczy. Najlepiej, aby były to zajęcia z różnych obszarów. Zatem zapisz malucha na naukę programowania dla dzieci, zajęcia sportowe, warsztaty z malowania i lekcje gry na instrumencie. Szybko okaże się, w czym Twoja pociecha czuje się mocna i przede wszystkim, co daje jej największą radość. To najłatwiejszy i zdecydowanie najlepszy sposób na odnalezienie pasji.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://pixblocks.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj