Mimo że prowadzisz działalność na niewielką skalę, to przywiązujesz dużą wagę do bezpieczeństwa danych? Aby zminimalizować koszty, rozważ outsourcing IT. Sprawdź, jakie firmy najczęściej wybierają tę usługę.

Czym jest outsourcing IT?

Najprościej mówiąc outsourcing IT sprowadza się do współpracy z wyspecjalizowaną w określonej dziedzinie firmą – w tym przypadku specjalizującą się w świadczeniu usług IT. Współcześnie zlecanie niektórych zadań zewnętrznym partnerom jest bardzo popularne. Szacuje się, że co roku liczba przedsiębiorców przekonujących się do outsourcingu zwiększa się nawet o 30 proc.

Dużą popularnością cieszy się nie tylko outsourcing IT. Być może Twoja firma współpracuje z dostawcami usług na innych polach, np. korzystając ze wsparcia biura rachunkowego w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczania pracowników.

Dla jakich firm jest outsourcing IT?

Zastanawiasz się, czy outsourcing IT to rozwiązanie odpowiednie również dla Twojej firmy? Ze wsparcia zewnętrznych partnerów najczęściej korzystają przedsiębiorstwa, które:

  • Nie chcą poświęcać czasu na zadania inne niż główne – wolą koncentrować się na kluczowych procesach biznesowych
  • Ze względów finansowych lub niewielkich potrzeb nie chcą tworzyć dedykowanego działu IT
  • Chcą korzystać z usług specjalistów i w ten sposób zmniejszyć ryzyko (np. kradzieży czy utraty danych)
  • Chcą odciążyć własnych pracowników od powtarzalnych, najbardziej monotonnych czynności
  • Mają ograniczony czas na zgłębianie kwestii IT – wolą w tym zakresie korzystać z pomocy ekspertów

Firmy oferujące outsourcing IT wykazują się elastycznością. Wiele z nich oferuje możliwość korzystania z miesięcznego abonamentu bez konieczności podpisania umowy terminowej. Inni dostawcy usług IT rozliczają się z kolei jedynie za przepracowane godziny.

Co zyskują firmy korzystające z outsourcingu IT?

Korzyści płynące z outsourcingu IT są zauważalne na wielu płaszczyznach – dotyczą nie tylko kwestii finansowych. Jeżeli zdecydujesz się na outsourcing usług IT, możesz liczyć na współpracę z profesjonalistami. Zwolnienia czy urlopy pracowników nie będą już powodować opóźnień np. w aktualizacji systemów lub usunięciu awarii.

Outsourcing IT kojarzy Ci się głównie z bieżącą obsługą informatyczną firm? To nie wszystko – możesz też skorzystać z doradztwa IT. Jeżeli Twoja firma dynamicznie się rozwija, to dobrym pomysłem jest zasięgnięcie opinii ekspertów w zakresie modernizacji wykorzystywanego systemu informatycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj