Pojazdy zasilane napędem elektrycznym coraz śmielej wkraczają na polskie drogi. Hulajnogi elektryczne można nawet określić za standard w większości miast, gdzie można je wypożyczyć ze specjalnych stacji dokujących. Są one mobilne, szybkie i łatwe w obsłudze, a ponadto posiadają lekką konstrukcję, dzięki której można je z łatwością przenosić i transportować. W ostatnich latach większość ludzi decyduje się jednak nie wynajmować, a kupić hulajnogę na własność. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi? Jaki model będzie najlepszy? 

Hulajnoga dostosowana do Twoich potrzeb 

Hulajnogi elektryczne w większości nie różnią się od tradycyjnych modeli bez napędu. Jedyną różnicą jest zamontowany silnik elektryczny i system sterujący mocą i prędkością urządzenia. Hulajnogi elektryczne posiada w swojej ofercie nie jeden zagraniczny i polski producent pojazdów elektrycznych,ale każdy z dostępnych na rynku modeli posiada swoją indywidualną charakterystykę i parametry. Wszystkie te kwestie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze własnego urządzenia. Wyłącznie dopasowana do naszych potrzeb hulajnoga będzie bowiem mogła w pełni spełniać swoje funkcje i zapewniać komfort podczas jazdy. 

Waga, obciążenie i regulacja – nadrzędne kwestie w wyborze hulajnogi 

Wybierając hulajnogę elektryczną, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na dopuszczalne obciążenie. Prawie każdy polski producent hulajnóg elektrycznychoferuje modele dla dorosłych o maksymalnym obciążeniu co najmniej 90 kg, ale dla większości użytkowników lepszym wyborem może okazać się sprzęt, który wytrzymuje ciężar do 120 kg. Jeśli natomiast szukasz urządzenia dla dziecka, możesz zdecydować się na hulajnogę o obciążeniu 70 kg. Nie bez znaczenia będzie również waga samej hulajnogi – najlżejsze i najbardziej mobilne będą hulajnogi z aluminium. Warto również zwrócić uwagę na regulację wysokości, którą posiadają jedynie modele od wybranych producentów, takich jak Frelin. Taka funkcja najbardziej przyda się w przypadku hulajnóg dla dzieci lub sprzętów, które będą używane przez całą rodzinę. 

Parametry silnika i baterii 

Niebagatelną rolę w wyborze hulajnogi elektrycznej gra moc silnika – im jest ona wyższa, tym większa prędkość i możliwości pojazdu. Warto jednak pamiętać o tym, by dopasować ją do wieku i preferencji użytkownika. Podczas zakupów warto przyjrzeć się również kwestii zasięgu urządzenia. Na rynku dostępne są modele, które mogą pracować zarówno na trasie 20 km, jak i 50 czy nawet 70 km. Istotny będzie także czas ładowania baterii. Najlepiej wybrać model, który ładuje się w mniej niż 8 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj