Telefon to rzecz z którą praktycznie się nie rozstajemy. Jego brak w kieszeni czy torebce, praktycznie natychmiast powoduje atak paniki. Jednak nie rzadko się zdarza, że gdzieś przez roztargnienie go zostawimy, albo po prostu ktoś umyślnie nam go zabierze. Wówczas z pomocą przychodzi numer IMEI. Jak namierzyć zgubiony telefon po IMEI?.

Co to jest numer imei?

IMEI to skrót od International Mobile Equipment Identity. To unikalny kod zawierający od 14 do nawet 17 cyfr. Stanowi on swojego rodzaju mobilną tożsamość, dzięki której każdy telefon zyskuje swoją tożsamość. Jest to pewna karta identyfikacyjna reprezentująca zestaw komórkowy. Za pośrednictwem IMEI nie tylko możemy zlokalizować telefon, ale także go włączyć i zablokować możliwość wykonywania połączeń, co jest świetnym rozwiązaniem w przypadku gdy padliśmy ofiarą kradzieży.

Jak namierzyć zgubiony telefon po IMEI?

Nie ma sensu udawać się wówczas do operatora, który niestety niewiele nam pomoże. Może on jedynie zlokalizować telefon w przybliżeniu, na podstawie logowań do stacji, niestety taka operacja często zastrzeżona jest dla instytucji państwowych. Policja jednak dysponuje odpowiednimi sposobami, by namierzyć telefon po IMEI, jednak zwykle sprawy takie jak te, traktowane są z przymrużeniem oka, jako niska szkodliwość czynu. Mimo wszystko powinniśmy to zgłosić, gdy wówczas nasz numer IMEI zacznie figurować na liście telefonów skradzionych, a co za tym idzie, może zostać wykryty podczas jednej z rutynowych kontroli. Pamiętajmy by po zgłoszeniu, poprosić o odpowiednie zaświadczenie z numerem IMEI. Z tym należy udać się do operatora, który zablokuje wówczas możliwość logowania się do stacji dla tego numeru. Niestety sami nie mamy możliwości namierzenia telefonu po numerze IMEI. Jedynym rozwiązaniem jest wiec zgłoszenie faktu na policję. Pamiętajmy, na wszelki wypadek, warto posiadać w telefonie kilka pomocnych aplikacji, dzięki którym namierzymy go za pomocą GPS. Firma Apple jak wiadomo oferuję funkcję znajd mój iPhone, która działa z pomocą naszego połączonego konta na iCloud, wówczas uzyskamy przybliżoną lokalizację naszego telefonu. Telefony działające w oparciu o Androida, równie powinny być wyposażone w podobną funkcję, która pozwoli nam zlokalizować telefon czy chociażby określić jego przybliżone miejsce. Dodatkowo, w taki sposób będziemy mogli też np. uruchomić dzwonek, czy wykasować dane, które mogłyby zostać niewłaściwie wykorzystane. Mimo wszystko pamiętajmy, gdzie zostawiamy telefon, a także nośmy go głęboko w torebce, by uniknąć kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj