Aplikacje stały się naszą drugą ręką i pomocą. Obecnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Możemy dzięki nim dokonywać tysięcy różnych operacji, które normalnie zajęłyby nam o wiele więcej czasu. Dodatkowo aplikację zwiększają funkcjonalność naszego smartfona. Jak wiadomo pamięć takich urządzeń jest ograniczona, co za tym idzie, często pojawia się komunikat o braku miejsca w telefonie. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji na karcie SD. Jak to zrobić?.

Jak zainstalować aplikację na karcie SD dla urządzeń z Androidem 6.0?

Są to systemy od wersji Marshmallow. Wówczas mamy wbudowaną funkcję automatycznego zapisywania pobieranych plików i aplikacji, właśnie bezpośrednio na karcie SD. Wówczas na urządzeniu z Androidem 6.0 wystarczy wybrać odpowiednie ustawienie w telefonie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu. Jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że istnieją aplikację, które wymagają dostępu własnie do pamięci wewnętrznej urządzenia, a samo zapisanie ich na karcie, nie spowoduje zaoszczędzenia sporej ilości miejsca. Często może się zdarzyć także, że po zapisaniu na karcie SD, część plików i tak trafi do pamięci telefonu.

Jak zainstalować aplikację na karcie SD dla urządzeń ze starszą wersją Androida?

W przypadku smartfonów, ze starszą wersją Androida, automatyczne zapisywanie na karcie pamięci SD, może sprawić wiele problemów. Wówczas wszystko tak naprawdę zależy od tego czy sam producent udostępnił taką funkcję. Większość starszych Androidów, takiej możliwości nie oferowała. By to sprawdzić, musimy dokładnie i cierpliwie przejrzeć menu telefonu. Należy dokonać poszukiwania pod kątem automatycznego zapisu plików na karcie SD.  Zwykle jest to dość sprytnie ukryte pod nazwą „domyślna lokalizacja instalacji”. Jeśli jednak nasz smartfon nie został wyposażony w taką opcję, zawsze skorzystać możemy z jednej z tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Dzięki nim będziemy mogli w prosty i szybki sposób przenieść aplikację.

Ręczne przenoszenie aplikacji

To jedno z popularniejszych i jedynych rozwiązań dla wielu użytkowników smartfonów. Nie jest ono skomplikowane, ale wymaga poświęcenia na to całkiem sporej ilości czasu. Wówczas ręcznie możemy przenieść aplikację z pamięci wewnętrznej na kartę SD. Wystarczy wybrać tylko odpowiednią opcję, w ostateczności, można nawet użyć specjalnej aplikacji, która przeprowadzi całą migrację danych i wskazanych programów. Wówczas uda się nam zaoszczędzić trochę czasu, a także będziemy mieć pewność, że wszystko zostało przeniesione właściwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj