kiedy odbedzie sie premiera drona dji avata

Drony cieszą się niesłabnącą popularnością, coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Rynek tych urządzeń rozwija się bardzo szybko, dlatego też producenci zmuszeni są do wprowadzania coraz nowszych i ulepszonych rozwiązań. 25 sierpnia 2022 roku o godzinie 9:00 czasu wschodnioamerykańskiego został oficjalnie zaprezentowany nowy produkt firmy DJI, dron Avata. Ma być mały, szybki i zwinny, idealny do latania we wnętrzach.

Czym zajmuje się firma DJI?

Firma DJI zajmuje się produkcją dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych, od 2006 roku. Ich produkty przeznaczone są do nagrywania oraz fotografowania. Firma jest liderem na rynku dronów konsumenckich. Jak donoszą statystyki, w marcu 2020 roku firma posiadała 70% udziałów na tym rynku. Ich najpopularniejszymi produktami były drony z kamerą takie jak DJI Mini 3 PRO, DJI Mini 2, DJI Mini 3 PRO czy DJI Mavic 3. W ofercie firmy można również znaleźć drony dla dzieci, które mogą zapewnić im doskonałą rozrywkę. Firma DJI nie zatrzymuje się, nadąża za potrzebami i oczekiwaniami klientów, stąd też nowość w ich ofercie – DJI Avata.

Kilka informacji o dronie DJI Avata

DJI Avata jest kolejna odsłoną drona wyścigowego firmy DJI, jednak ma być bardziej kompaktowy od swojego poprzednika – DJI FPV. Jego waga ma oscylować około 410 g, a zadeklarowane wymiary wynoszą 180 x 180 x 80mm. Na tym różnice się nie kończą. Będzie nim można latać bezpiecznie blisko ludzi, ponieważ oparty jest na lekkiej ramie, która posiada pełne osłony śmigieł, które skierowane są w dół. Prędkości, jakie możne osiągnąć to 27m/s w trybie manualnym, natomiast w trybie sportowym ze stabilizacją, a prędkość maksymalna to 14m/s. Wznoszenie i opadanie możliwe będzie z prędkością 6m/s. Warto zaznaczyć, że to kompaktowe urządzenie może wznieść się na wysokość 5000m.

Dron DJI Avata można używać w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki osłoną na śmigłach zderzenie ze ścianą nie spowoduje wypadku, dron się od niej odbije i poleci dalej. Takie sytuacje powinny być jednak rzadkością, ponieważ dron wyposażony jest w sensory time of flight (TOF), które mają za zadanie wykrycie ewentualnej przeszkody. Bateria o pojemności 2420 mAh pozwoli na 18-minutowy lot. Niestety, co ostatnio jest częstą praktyką wśród producentów, najprawdopodobniej będzie sprzedawany bez zasilacza, który trzeba będzie dokupić osobno.

Filmy i zdjęcia o bardzo wysokiej jakości

Dron DJI avata będzie w stanie zrobić zdjęcia wysokiej jakości o rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli oraz nakręcić doskonałe wideo w rozdzielczości 4k, dzięki wbudowanemu 48-megapikselowemu sensorowi CMOS o wielkości 1/1,7 cala. Dodatkowo kamera otrzymuje wsparcie w postaci technologii RockSteady 2.0 i HorizonSteady, które mają za zadanie zapewnić stabilny obraz.

Obrazy i filmy można zapisywać w pamięci wbudowanej urządzenia, w której producent przewidział 20 GB miejsca. Jednak przy zdjęciach i filmach wysokiej rozdzielczości, warto zaopatrzyć się w pamięć zewnętrzną. Do urządzenia można dołożyć kartę pamięci o pojemności do 256 GB.

Dodatkowo urządzenie posiada wejście USB-C, a także nawigację satelitarną, dzięki której bez problemu można utrzymać stałą pozycję i wysokość, a przy niskim poziomie baterii dron wróci bez problemu do miejsca, z którego wystartował. Cena drona DJI Avata ma wynosić około 3000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj