Każdy sposób na ograniczenie kosztów utrzymania swojego domu jednorodzinnego, jest warty rozważenia. Coraz częściej rozwiązania ekonomiczne idą również w parze z rozwiązaniami ekologicznymi i konstrukcje zużywające najmniej energii, pozostawiające za sobą najmniejszy ślad węglowy, bywają również najtańsze w codziennej eksploatacji. Oczywiście takie urządzenia i rozwiązania jak pompa ciepła można z powodzeniem zamontować również w budynkach mających wiele lat, można także z ich pomocą modernizować już istniejące leciwe instalacje, ale najskuteczniej sprawdzają się, gdy są od samego początku zaprojektowane i przewidziane w danym budynku.

Pompa ciepła – tylko z profesjonalistami w swoim fachu

Aby pompa ciepła sprawdzała się we wszystkich warunkach, bardzo ważne jest odpowiednie dobranie jej parametrów do rozkładu pomieszczeń, sposobu ich użytkowania i kubatury całego budynku. Dlatego przed przystąpieniem do jakiejkolwiek inwestycji budowlanej czy termomodernizacji nieruchomości, warto skontaktować się z doświadczoną firmą projektową i usługową mającą doświadczenie w takich instalacjach cieplnych. Pompa ciepła to rozwiązanie, które pozwala nie tylko odzyskiwać energię cieplną z powietrza i wykorzystywać ją na nowo do zagrzania wody użytkowej oraz wody w instalacji centralnego ogrzewania. W przypadku bardziej zaawansowanych układów i najmocniej innowacyjnych produktów, takich jak wykonywane od lat przez Panasonic heating & cooling solutions, pozwalają również na skonfigurowanie całego systemu sprzężonego również z panelami fotowoltaicznymi i inteligentnymi aplikacjami do codziennej obsługi użytkowej.

Dodatkowe funkcje, które daje nowoczesna pompa ciepła

Nowoczesna pompa ciepła, a takie proponowane są chociażby w ofercie marki Panasonic, charakteryzuje się przede wszystkim bardzo szerokimi parametrami pracy. Oznacza to, że sprawdzają się w bardzo zróżnicowanych i ekstremalnie wysokich oraz niskich temperaturach. Są także przygotowane do różnych potrzeb użytkowników jak i projektantów. Seria Aquarea High Perfomance przeznaczona jest do obiektów nowo budowanych, instalowana jest już w samym sercu nowych konstrukcji. Rozwiązanie Aquarea T-CAP to propozycja dla wszystkich tych konstrukcji, które wymagają modernizacji i renowacji – wydajne szczególnie przy najniższych temperaturach zewnętrznych. Układy Aquarea HT są z kolei zaprojektowane z myślą o wszystkich tych starych instalacjach, w których występuje wiele starych grzejników wysokotemperaturowych. Propozycje uzupełniają rodziny produktów Aquarea CWU oraz zasobniki CWU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj