Posiadanie własnej strony www to coraz częściej absolutna konieczność, jeżeli chcesz skutecznie docierać do grupy docelowej potencjalnych klientów. Powszechne korzystanie z Internetu sprawia, że przedsiębiorcy coraz częściej bardzo duży nacisk kładą na działania prowadzone online. Jeżeli chcesz być właścicielem swojej strony internetowej musisz przede wszystkim wykupić domenę i hosting.

Co to jest hosting? Jak wybrać hosting, który faktycznie zagwarantuje Ci wysoką jakość usług?

Co to jest hosting?

Hosting to usługa polegająca na wynajmie miejsca na serwerze, na którym możesz przechowywać potrzebne dane. To właśnie dzięki niemu możliwe jest całodobowe działanie Twojej strony internetowej. Do wyboru masz hosting współdzielony – to tanie rozwiązanie, ponieważ z jednego hostingu korzysta wiele osób oraz hosting VPS (Virtual Private Server) – klient ma do swojej dyspozycji wydzieloną część serwera. Jeżeli klient dysponuje większym budżetem i szuka miejsca dla dużego serwisu lub sklepu internetowego, może zdecydować się na serwer dedykowany.

Koszt usługi hostingowej jest uzależniony od tego, jaki rodzaj hostingu wybierzesz. Najtańszą usługę hostingową wykupisz już za kilkadziesiąt złotych, ale to nie cena hostingu powinna być najbardziej istotna. Hosting ma na tyle duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania Twojej strony internetowej, że musisz zainwestować w usługę najwyższej jakości.

Cztery kwestie, o których warto pamiętać wybierając hosting

Wybierając hosting musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które będą miały kluczowe znaczenie dla pracy strony www. O czym przede wszystkim musisz pamiętać?

Częstotliwość awarii. Im częściej awarie się pojawiają, tym gorzej. Niemożność odwiedzenia Twojej strony internetowej może być dla użytkownika zniechęcająca. Załóżmy, że ktoś chce szybko kupić projekt z Twojej oferty, ale serwer padł, więc sklep również nie działa. To oznacza duże ryzyko, że ostatecznie klient skorzysta z oferty konkurencji. Zwróć również uwagę na to, że wysoka częstotliwość awarii może wpływać w negatywny sposób na wizerunek Twojej marki.

Pomoc techniczna. Wybierając hosting sprawdź, czy usługodawca proponuje Ci pomoc techniczną, stanowiącą wsparcie w czasie ewentualnych awarii lub problemów z działaniem serwera. Bardzo ważne jest również tempo ewentualnych reakcji. Im szybciej możesz liczyć na rozwiązanie jakichkolwiek trudności, tym lepiej.

Bezpieczeństwo. Wszystkie dane, które przechowujesz na serwerze powinny być absolutnie bezpieczne. Istotne jest również, żeby firma hostingowa wykonywała kopie zapasowe danych w regularnych odstępach czasu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko problemów związanych z ich ewentualnym utraceniem.

Funkcjonalności i usługi dostępne w ramach konkretnych pakietów. Zwróć uwagę na ograniczenia, które są nakładane w kontekście liczby domen, transferu oraz dostępnej na dysku przestrzeni. Pamiętaj, żeby wybrać taki pakiet, w przypadku którego nie będziesz przekraczał/a nałożonych na niego limitów, ponieważ to będzie miało dla Ciebie konkretne konsekwencje ze strony usługodawcy.

Hosting powinien gwarantować Ci wysoką jakość usług, dlatego Twoja decyzja dotycząca wyboru dostawcy usługi absolutnie nie może być dziełem przypadku. Wręcz przeciwnie, musisz ją bardzo dobrze przemyśleć. Nie bierz w związku z tym pod uwagę wyłącznie ceny usług. Oczywiście, ona również jest kluczowa, ale najważniejsze znaczenie ma bezpieczeństwo i funkcjonalność hostingu oraz jego jak najlepsze dopasowanie do Twoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj