Doskonałej jakości laptop biznesowy w niskiej cenie? Mogłoby się to wydawać całkowicie niemożliwe. A jednak! Poleasingowe laptopy to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na świetnym sprzęcie za niewielkie pieniądze. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając używane urządzenie? Gdzie kupimy sprzęt poleasingowy? 

Laptop to urządzenie, bez którego większość osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Jest niezbędny nie tylko do pracy, ale i nauki, komunikacji, czy też rozrywki. Obecnie rynek laptopów jest zróżnicowany bardziej niż kiedykolwiek wcześniej — także pod względem cenowym. Każdy może wybrać dziś bez problemu urządzenie na swą kieszeń. Problem jednak w tym, że tanie laptopy mają zazwyczaj słabe podzespoły, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. A co, jeśli jest nam potrzebny nowy sprzęt i zależy nam na tym, by był naprawdę dobry, ale jednocześnie nie dysponujemy budżetem większym niż 3000 zł? W takiej sytuacji warto zastanowić się nam kupnem laptopa poleasingowego. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Jak wybrać najlepszy sprzęt komputerowy?

Laptopy poleasingowe — czyli jakie?

Komputery poleasingowe to nic innego jak po prostu urządzenia używane. Jednak nie są to po prostu zwykłe laptopy z drugiej ręki. Jak sama ich nazwa zresztą wskazuje, są ”po leasingu”. Leasing jest natomiast formą użytkowania, którą bardzo często wykorzystuje się w biznesie. Firmy przeważnie nie kupują elektroniki, a właśnie biorą ją w leasing. Najczęściej czas trwania umowy, wynosi od 2 do maksymalnie 3 lat. W tym okresie laptopy używane są w celach służbowych. Następnie natomiast trafiają na rynek wtórny, już jako poleasingowe.

Dlaczego poleasingowe laptopy to dobry wybór?

W dużych firmach i światowych korporacjach wykorzystuje się laptopy najlepszej jakości. Urządzenia z serii biznesowych tworzone są dla najbardziej wymagających klientów, dlatego też wyróżniają się doskonałymi parametrami oraz ponadprzeciętną klasą wykonania. A to oznacza, że oferta laptopów poleasingowych zapewnia nam dostęp przede wszystkim do urządzeń klasy premium, których specyfikacje znacznie przewyższają możliwości sprzętu, jaki możemy kupić w zwykłym sklepie z elektroniką. Przy tym wszystkim, zakup laptopa poleasingowego wiąże się ze znacznie mniejszym wydatkiem.

Dużą zaletą laptopów poleasingowych jest także to, że zakupiony sprzęt nosi jedynie minimalne ślady użytkowania. Często można też zresztą trafić na urządzenia w stanie idealnym. A to wszystko dlatego, że są one używane przeważnie w warunkach biurowych, gdzie nie są narażone na właściwie żadne zniszczenia.

Skoro mówimy już o atutach tego rozwiązania, to nie możemy pominąć jeszcze jednej ważnej kwestii. A mianowicie tego, że jest ono bardzo przyjazne dla środowiska. W dzisiejszych czasach stanowi to bardzo istotną zaletę.

Jak wybrać laptop poleasingowy? Specyfikacja i parametry

Wybór laptopów poleasingowych jest obecnie naprawdę bardzo duży. Znajdziemy wśród nich urządzenia różnych producentów, o różnych parametrach technicznych i fizycznych. Dlatego też, jeśli chcemy kupić komputer poleasingowy skrojony na naszą miarę, musimy zwrócić  uwagę na wiele kwestii przy jego wyborze. Zresztą zupełnie tak samo, jak wtedy, gdybyśmy kupowali nowego laptopa. W pierwszej kolejności ustalmy przede wszystkim nasze potrzeby oraz wymagania względem sprzętu. Określmy, do czego przede wszystkim będzie nam służył oraz w jakich warunkach będziemy z niego korzystać. To pomoże nam zawęzić krąg poszukiwań, co bardzo ułatwi cały proces.

Laptopy poleasingowe mają świetne parametry. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy ich weryfikować przy zakupie. Koniecznie zwróćmy uwagę na procesor. Największą wydajności i szybkości działania zapewni nam Intel Core i7 oraz Intel Core i5. Jeśli natomiast szukamy sprzętu do użytku domowego, czyli oglądania filmów, czy przeglądania internetu, wystarczy nam Intel Celeron. Bardzo istotnymi parametrami jest też pamięć RAM, pojemność dysku oraz karta graficzna.

Przy wyborze laptopa ważny jest też wybór odpowiedniej wielkości oraz wagi sprzętu. Szczególnie jeśli sporo podróżujemy i ważna jest dla nas mobilność urządzenia. Atutem będzie też matowa matryca oraz dodatkowe funkcje jak czytnik linii papilarnych, czy podświetlana klawiatura.

Laptopy używane — klasyfikacja sprzętu

Jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa poleasingowego. Prócz wspomnianych wcześniej już parametrów, ważnych jest też kilka innych kwestii, które są charakterystyczne jedynie dla tej grupy produktów. Przede wszystkim, musimy zdecydować, jaka klasa urządzenia będzie dla nas najlepsza. Urządzenia poleasingowe klasyfikuje się bowiem na 3 kategorie, czyli sprzęt klasy A, A- oraz B. Informują nas one o stanie wizualnym laptopów.

Klasa A oznacza towar najlepszej jakości, czyli w pełni sprawny i prezentujący się bez zarzutu. A- to natomiast laptopy, mogące nosić drobne ślady użytkowania, takie jak rysy, drobne plamki, czy też przetarcia. W przypadku laptopów klasy B musimy liczyć się z widocznymi oznakami eksploatacji. Rekompensuje to jednak niska cena i pełna sprawność techniczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj