Jak wybrać sterowniki do układu smarowania

Układ centralnego smarowania to element niezbędny w większości maszyn oraz mechanizmów. Pozwala regularnie dostarczać określoną ilość smaru w miejsca, w których musi się on znaleźć, aby praca mogła iść sprawnie. Sterowniki zapewniają jego poprawne funkcjonowanie. Modele różnią się od siebie określonymi parametrami oraz funkcjami. Poniżej znajdziesz wszystkie kryteria, które musisz wziąć pod uwagę przed ich wyborem.

Podstawowe funkcje sterowników układu smarowania

Sterowniki układu smarowania różnią się od siebie funkcjami, jakie spełniają. Można podzielić je na:

  • podstawowe, które odpowiadają za działanie sterowników,
  • pomocnicze, które odpowiadają za kontrolowanie różnych wartości.

Pierwsza grupa funkcji skupia się na spełnianiu najważniejszego zadania sterowników układu centralnego smarowania. Pod drugą można podciągnąć sprawdzanie całej masy parametrów, w tym kontrolowanie temperatury, poziomu smaru pozostałego w zbiorniku oraz ostrzeganie przed zbliżającymi się problemami. Przy wyborze sterownika należy kierować się jego funkcją i pamiętać, że w niektóre z nich są wyposażone tylko konkretne modele urządzeń.

Czym jeszcze mogą różnić się sterowniki?

Sterowniki charakteryzują się różnymi trybami pracy. Obecnie na rynku są dostępne trzy rodzaje:

  • cykliczne,
  • impulsowe,
  • przepływowe.

Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na modele łączące w sobie wszystkie te tryby. To sprawia, że sterownik jest funkcjonalny i może usprawniać pracę maszyn. Nie bez znaczenia są także parametry techniczne. Sterowniki do systemu centralnego sterowania często pracują w niesprzyjających warunkach i mogą być wystawione na działanie szkodliwych czynników. Dlatego przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę specyfikacje podane przed producenta. Można dowiedzieć się z nich o rodzaju zasilania sterownika albo jego odporności na wilgoć i zanieczyszczenia.

Przedsiębiorca szukający dobrego sterownika może zgłosić się o pomoc do firm oferujących doradztwo w tej dziedzinie, takich jak Układy Centralnego Smarowania Sp. z o.o. Zapewnia to profesjonalne podejście do wyboru układu centralnego smarowania, ze szczególnym uwzględnieniem maszyny, dla której będzie on dobierany. Zamontowanie odpowiedniego sterownika zapewnia większą wydajność i odciąża pracowników od konieczności częstego kontrolowania smaru na maszynach. Nie bez znaczenia będzie także firma produkujące sterowniki. Dobrze jest zdecydować się na rozwiązania znane na rynku od lat. Komponenty przypadkowych marek mogą nie sprawdzić się tak dobrze, jak oryginały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj