Jednym z największych i ciągle darmowych serwisów, na których można posłuchać muzyki jest YouTube. Jednak, aby słuchać jej w tle, trzeba mieć ciągle zaświecony ekran telefonu i połączenie z internetem, co sprawia, iż delektowanie się ulubionymi piosenkami z tego serwisu jest niewygodne. Idealną opcją byłoby wykupienie płatnej opcji korzystania z YouTube lub korzystanie z music.youtube.com. Tu jednak obracamy się ciągle wokół niewygodnych aplikacji darmowych albo płatnych rozwiązań bliźniaczo podobnych do Spotify. Jest jeszcze jedna możliwość: można pobrać muzykę na swoje urządzenie!

Jak pobrać muzykę z YT?

Okazuje się, że w całkiem łatwy sposób można ściągnąć muzykę z YouTube i odtwarzać ją w dowolnym momencie korzystając ze zwykłego odtwarzacza formatu MP3 lub MP4. Jak pobrać muzykę z YT? To banalnie proste!

Wystarczy wyszukać odpowiednią stronę wpisując frazę np. „yt to mp3”. Po takim wyszukiwaniu znaleźć można całą masę stron z konwerterami umożliwiającymi pobieranie muzyki z YT. Wystarczy wkleić w odpowiednie miejsce link do utworu, który ma zostać pobrany i następnie wybrać format (zwykle MP3 dla samego audio, MP4 dla filmu w całości, co przydaje się przy pobieraniu teledysków!), jaki ma zostać zapisany na urządzeniu.

Chociaż to, jak pobrać muzykę z YT wydaje się banalnie proste, pozostaje jeszcze jedno kluczowe pytanie? Czy pobieranie z YouTube jest legalne?

Legalne pobieranie z YouTube – czy to możliwe?

Gdyby pobieranie muzyki z YouTube nie było legalne, firma z pewnością zablokowałaby taką możliwość. Jednak po głębszej analizie regulaminu serwisu, okazuje się, że legalne pobieranie z YouTube jest możliwe, a nawet całkiem powszechne. Każdy użytkownik serwisu udostępniający jakikolwiek materiał (tzw. „dzieło”) udostępnia innym użytkownikom serwisu nieodpłatną i niewyłączną licencję na użytkowanie wcześniej nadmienionego dzieła w ramach serwisu. Należy jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na opis filmu i rodzaj licencji. Jeśli jest to „Standardowa Licencja YouTube”, użytkownicy powinni być w stanie bez konsekwencji pobierać muzykę z tego serwisu.

Jak pobrać muzykę z YT – podsumowanie!

Jak już wiadomo, pobieranie muzyki z YouTube jest bardzo łatwe. Legalne pobieranie z YouTube treści też – w większości przypadków – jest możliwe. Pamiętać jednak należy o tym, aby nie kopiować i nie udostępniać owych nagrań osobom trzecim. Można natomiast wykorzystać ich fragmenty, o czym świadczą m.in. popularne ciągle kompilacje lub przeróbki utworów. Warto tu zaznaczyć, iż w takim wypadku powstaje całkiem nowy twór, zestawienia, czy kolaż stanowiący nową wartość.

Jeśli jednak wiedza nt. tego, jak pobrać muzykę z YT jest komuś potrzebna to tego, by słuchać utworów wyłącznie na własnym urządzeniu, nie trzeba się niczym przejmować, gdyż jest to tzw. dozwolony użytek prywatny!

Jak pobrać muzykę z YT? Legalne pobieranie z YouTube
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here